Kwiat Jabłoni z nowym singlem!

Kwiat Jabłoni w Krakowie
fot. Patryk Cedzidło

Kwiat Jabłoni to duet folkowo-popowy, założony przez rodzeństwo – Kasię i Jacka Sienkiewiczów. Ich popularność od czasu powstania grupy nie słabnie, a sam zespół nie spoczywa na laurach. Właśnie ukazał się ich najnowszy singiel Idzie zima.

Wieczny sold out

Zespół oficjalnie powstał w marcu zeszłego roku i ma na swoim koncie jeden album, Niemożliwe, który został wydany w lutym 2019 roku. Już od pierwszego dnia debiutancki krążek znajdował się na wysokiej pozycji listy sprzedaży, a zespół zaczął koncertować. Oprócz klasycznej trasy koncertowej, na której muzycy grają swoje utwory, w grudniu Kwiat Jabłoni zaczął koncertować akustycznie. Na wszystkie koncerty, niezależnie od ich formy, biletów brakuje na długo przed datą wydarzenia (niektóre miasta wyprzedały się w zaledwie kilka minut).

29 listopada zespół wydał swoje pierwsze DVD, Live Pol’And’Rock Festival 2019. Jest to zapis dwunastu piosenek, wykonanych przez duet na Małej Scenie tegorocznej edycji festiwalu. Kilka dni później, po dziesięciu miesiącach od Niemożliwe, zespół postanowił zrobić fanom kolejną miłą niespodziankę, wydając nowy singiel.

Idzie zima

Sama piosenka jest melancholijna, ale nie smutna. Bije od niej ogromne ciepło i spokój, a delikatny głos wokalistki otula słuchacza. Autorką słów a także muzyki (chociaż tu pomagał Antoni Wojnar) jest kobieca połowa duetu, czyli Kasia Sienkiewicz. To ona również zajęła się scenariuszem i reżyserią teledysku do utworu. Klip z pozoru prosty i mroczny, bardzo pasuje do klimatu piosenek Kwiatu Jabłoni. Już po pierwszym przesłuchaniu utworu patrzy się na świat z zupełnie innej perspektywy. Łatwiej wtedy przestać narzekać na zimno i krótkie dni. I to jest bardzo ważna cecha zespołu – po przesłuchaniu jakiejkolwiek ich piosenki, człowiek spogląda na rzeczywistość łaskawszym okiem. A singla Idzie zima chciałoby się słuchać w kółko.

Singiel powstał w duecie z Bum Bum Orkestar. Kim są ci muzycy? Grupa została założona w 2014 roku i wykonuje utwory łączące muzykę bałkańską, klezmerską i polską. Sami o sobie mówią, że ich nazwa odnosi się do sposobu w jaki wykonują swoje utwory. Są laureatami wielu najważniejszych festiwali folkowych w Polsce, a także reprezentują nasz kraj za granicą. W Idzie zima, z łatwością usłyszymy wpływ tych muzyków na warstwę muzyczną piosenki.