Kreskówkowy Starcraft? Gra Blizzardu zmieni się nie do poznania!

Starcraft Carbot Animations

Na kanale youtube’owym CarbotAnimations pojawiła się zapowiedź kreskówkowej nakładki graficznej, która na początku lipca sprawi, że Starcraft zmieni się nie do poznania.

Czegoś takiego raczej nikt się nie spodziewał. Na kanale youtube’owym CarbotAnimations – znanym m.in z przygotowywania zabawnych animacji (także w światach stworzonych przez Blizzarda) – pojawił się materiał zapowiadający nietypową nakładkę graficzną do Starcrafta. Co w niej takiego niecodziennego? Otóż jej zastosowanie sprawi, że cała grafika legendy esportu nabierze… kreskówkowego klimatu.

Po zainstalowaniu nakładki wygląd wszystkich postaci zostanie zmieniony. Dostaną one nowe, urocze animacje. Zmianie ulega także projekt budynków, mapy, interface’u, obiektów na mapie. Wizualnie zmieniane jest praktycznie wszystko! Nawet okna kampanii zostały odpowiednio dostosowane. Modyfikacja jest kompatybilna tylko ze Starcraft: Remastered i jak mówi sam autor, czyni grę bardziej przyjazną dzieciom, choć raczej tylko w trybie multi i potyczek, bo wymowa kampanii nadal pozostaje taka sama.

Blizzard wspiera projekt

Jak nietrudno się domyślić, tak mocne przerobienie gry mogłoby być trudne dla grupy grafików bez odpowiedniego zaplecza budżetowego. Okazuje się bowiem, że w pomocy nad przerobieniem całej gry pomagał sam Blizzard. Nakładka wystartuje 10 lipca. Nie wiemy jeszcze, ile będzie kosztować.

Twórcy moda już wcześniej pracowali nad kreskówkowym przerabianiem Starcrafta 2. Udało im się zmienić część gry, jednak jak mówili zmiana całej jest projektem zbyt czasochłonnym, bowiem gra zwyczajnie jest o wiele większa i posiada więcej assetów. Choć twórca nie zasugerował tego wprost, to niewykluczone, że z zapleczem Blizzarda kreskówkowe przerobienie drugiej części popularnej strategii będzie możliwe. Nakłania on swoich widzów do kupowania wizualnej nakładki, ponieważ jak mówi – jeśli gracze kupią coś takiego, to dadzą znać wydawcy, że chcą więcej.

Starcraft Carbot Animations Starcraft Carbot Animations

Podoba Wam się taka zmiana wizualna ulepszonego klasyku z 1998 roku? Zamierzacie kupić nakładkę? Ile maksymalnie byście za nią dali? Dajcie nam znać w komentarzach!

Zachęcamy Was także do zapoznania się z naszym Newsroomem, na którym zbieramy najświeższe informacje ze świata gier z ostatnich dni!

Nintendo Switch Mini i Druga część Zeldy – Tech-Game Newsroom (17.06-23.06)