Kmina is Real Festival 5 startuje już 3 lipca!

Kmina Festiwal 5

Kmina is Real Festival | W Alwerni zagrają: RAU Performance, Baklu, Asia Nawojska, Gypsy And The Acid Queen i Wczasy.

Kmina is Real Festival odbywa się co roku od 2016. Występowali na nim tacy artyści jak Bass Astral, Koko Die (znany z zespołu Clock Machine), Gypsy and The Acid Queen, The Afronauts, Patrycja Zarychtai, Runforrest, i wielu innych, reprezentując pełen przekrój muzycznych gatunków i scenicznych osobowości. Dodatkowo, uczestnicy festiwalu mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach i wykładach. O wyjątkowym klimacie tego wydarzenia stanowi, że odbywa się ono w prywatnym ogrodzie, tworząc niezwykły klimat kameralnej, a zarazem otwartej atmosfery. Kmina is Real to okazja, aby na kilka chwil wyrwać się z miasta i natłoku codziennych spraw i spędzić miło czas, słuchając muzyki, tańcząc, rozmawiając i poznając to, co najlepsze w naszej rodzimej scenie alternatywnej.

Kmina vol. 5

W tegorocznej edycji wezmą udział między innymi: RAU Performance, Baklu, Asia Nawojska, Gypsy And The Acid Queen, Wczasy, Enchanted Hunters, Dafeat, przewidziane są także warsztaty z produkcji muzycznej szkoły Piano Lab, warsztaty kuglarskie, medytacja prowadzona. Szczegółowy plan znajduje się w wydarzeniu. Festiwal odbędzie się w dniach 3-4 lipca (piątek-sobota). Teren festiwalu znajduje się w Alwernii przy ulicy Leśnej 16. Na uczestników czeka pole namiotowe. Wydarzenie organizowane jest w zgodzie z aktualnymi obostrzeniami dotyczącymi Covid i zakłada limit uczestników do 150 osób.

Kmina is Real to doskonała okazja aby wyrwać się z miasta, odpocząć od codziennych obowiązków, a także naładować wyczerpane przez pandemię baterie dobrą energią, muzyką i wakacyjnym klimatem.

Mimo zaangażowania wielu ludzi, przed niezależnym festiwalem muzycznym stoi ogromne wyzwanie, przede wszystkim finansowe. Dostępny budżet pochodzi jedynie ze sprzedaży biletów i środków własnych organizatora, pokrywając zaledwie część kwestii organizacyjnych i wynagrodzenie dla muzyków. Większość osób działających przy festiwalu, zarówno od strony egzekucyjnej, jak i artystycznej, robi to całkowicie wolontaryjnie, ponieważ wierzy w promocję młodego środowiska artystycznego w Polsce. Kilkumiesięczna pandemia dała się temu środowisku odczuć szczególnie mocno, ponieważ wiele osób, które związały z muzyką swoje życie zawodowe zostały całkowicie odcięte od źródła utrzymania. Inicjatywy takie jak festiwal Kmina is real są szansą dla artystów, aby mogli wrócić do grania i zarabiania na siebie, a dla nas wszystkich jest okazją by znów poczuć się normalnie.

Kmina Festival

Po trzech miesiącach w domu czas wyjść do ludzi i spróbować poczuć się normalnie! Spotkajmy się w Ogrodzie, przy piwku i grillu, słuchając muzyki! Zapraszamy do Alwernii na (po)pandemiczne spotkanie.

Można przyjechać samemu, ze znajomymi, chłopakiem lub dziewczyną. Impreza będzie trwać dwa dni, zabierzcie ze sobą napoje i jedzenie oraz wygodny namiot do spania. Noce bywają chłodne, a komary lubią kąsać 🙂 Jedyne koszty to bilety (zrzuta) na opłaty związane z organizacją i wynagrodzeniem dla zespołów, którym też koncertowy świat się zatrzymał. Wszystko bezpiecznie, na świeżym powietrzu z zachowaniem odległości, wszechobecnym płynem do dezynfekcji i ograniczeniem do 150 osób!

Kmina is Real Festival | LINE UP

RAU
WCZASY
ENCHANTED HUNTERS
BAKLU
ASIA NAWOJSKA
GYPSY AND THE ACID QUEEN
DAFEAT
WOJTEK RATAJCZAK
PIANO LAB SCHOOLD SHOWCASE

Warsztaty:
Kuglarskie – nauka żonglerki, diabolo, poi
Produkcji muzycznej – Michał Marczak / Piano Lab
Jakie możliwości daje medytacja (wykład+medytacja prowadzona) – Dawid Talaga
Psychosomatyka: jak stres może zmienić Twoje życie. Metody autoterapii (warsztat) Kinga Oracz
Artepeutyczne tatuaże – po co i dlaczego?
-Olek Rajewski – Kącik artystyczny

Dojazd: Alwernia to miejscowość położona 3 kwadranse samochodem od Krakowa. Można się tu dostać autobusem z Krakowa/Chrzanowa, lub samochodem. Zaopatrzenie/sklepy: W Ogrodzie nie prowadzimy sprzedaży napojów/jedzenia, wszystko musicie kupić wcześniej, można przywieźć ze sobą grilla.

Bilety: https://ujeb.se/l9T7J
Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1016074102160715/
Facebook: https://www.facebook.com/KminaisReal/
Instagram: https://www.instagram.com/kminaisreal/
Spotify: https://open.spotify.com/playlist/6vOithIvIhLa3Du3kqljIx?si=xE2Bky0xSOmyPya02LnZSw

Kmina Festiwal – historia

Historia zaczyna się w 2016 roku, kiedy w jednej głowie zrodził się pomysł stworzenia artystycznej inicjatywy. Koncept wykiełkował w ognisku krakowskiej sceny muzycznej, gdzie ludzi oprócz wspólnych pasji łączyła też przyjaźń i idea tworzenia rzeczy ważnych, świeżych i aktualnych dla młodego pokolenia. Tak zrodził się pomysł zorganizowania niezależnego festiwalu na świeżym powietrzu, promującego młodych polskich artystów, których nie zawsze spotkamy w komercyjnym radiu. Nie było budżetu. Nie było medialnego patronatu. Nie było grupy sponsorów. Była natomiast wizja. I było miejsce – pół hektara ziemi w przykrakowskiej Alwernii. Do jednej mądrej głowy szybko dołączyły kolejne. Ludzie, połączeni wspólnym celem, stworzyli identyfikację wizualną, wzięli na siebie kwestie organizacyjne i promocję, początkowo w gronie najbliższych znajomych. Zagrali zaprzyjaźnieni muzycy. I się zaczęło.