Klub Studio – program na 2020 rok!

Klub Studio
fot. Ola Gonera / KSAF AGH

Klub Studio zaczął kolejny, wiosenny sezon artystyczny. W 2020 roku zagrają m.in.: Editors, Mata, Julia Marcell, Taco Hemingway czy Lao Che (z ostatnimi trzema koncertami w Krakowie!).

Klub Studio 2020

Fundacja Studentów i Absolwentów AGH Academica niedawno zakończyła kolejny sezon. W 3 klubach – ACK Klub Studio, Klub Zaścianek oraz Klub Gwarek, gościli w tym czasie wiele znakomitych gwiazd polskiej sceny, jak i zagranicznej – zagrali m. in.  Kult, Coma czy The Dumplings.

Nowy rok przyniósł kolejne koncerty i zróżnicowany repertuar – od rocka, przez sporą dawkę hip hopu, aż po występy kabaretowe.

Klub Studio 2020 | Kto zagra w Krakowie na wiosnę?

Małgorzata Frankowska, dyrektorka programowa Klubu Studio:

Ja jak mantrę co kilka miesięcy powtarzam, że zbliżający się sezon będzie różnorodny, intensywny i wyjątkowy. Bo tak to już w naszym klubie jest i to jest jedna z jego najmocniejszych stron. Na wiosnę 2020 mamy przygotowany program zawierający praktycznie wszystkie gatunki muzyczne: będzie imieninowy koncert Grzegorza Turnaua, ale też Daria Zawiałow, Taco Hemingway, Riverside, Natalia Przybysz czy Jelonek. Po raz pierwszy będziemy gościć projekt Karaś / Rogucki, Bedoesa, Laboratorium Pieśni i Kubę Badacha. Z nowymi płytami wrócą do nas: Marek Dyjak, Miuosh z FDG. Orkiestra i Kwiat Jabłoni, z premierowym programem kabaret Hrabi. Zupełnie wyjątkowo, bo po raz ostatni spotkamy się koncertowo z zespołem Lao Che (który złamał mi swoją decyzją serce) i to w czterech odsłonach na trasie „No to Che!”.

W wyjątkowych projektach świętujący 30-lecie zespół Raz Dwa Trzy, po wielu latach nieobecności Maria Peszek i Julia Marcell. No i uwzględnić należy koncerty takich artystów, jak OMD, Editors, Jesse Cook, Kult w akustycznej odsłonie, Tones and I czy Van Der Graaf Generator. Oczywiście to nie wszystko. Zachęcam do śledzenia naszej strony i profilu na FB. Tym bardziej, że bywamy z artystami spontaniczni i nasz repertuar stale się uzupełnia.

25 stycznia odbyła się druga edycja Górniczo-Hutniczego Festiwalu Piwa, podczas którego uroczyście otwarto Browar Górniczo-Hutniczy w Klubie Studio. Klub Zaścianek będzie gościł legendy polskiego rocka czyli Proletaryat czy Ras Lutę, którego zna każdy fan reggae. W Klubie Gwarek będziemy gościć na solowym koncercie ex-Scorpionsa Uli Jon Roth Macieja Balcera znanego z zespołu Dżem oraz nadal będzie prowadzony cykl Muzycznych Pogwarków promujący młode zespoły.

Więcej informacji:

Klub Studio: fb.com/klub.studio

Klub Zaścianek: fb.com/klub.zascianek

Klub Gwarek: fb.com/klub.gwarek