Kingdom Come: Deliverance kolejną darmową grą w Epic Games Store

Obecnie w Epic Games Store można wyłapać za darmo planszowe gry w adaptacji wirtualnej: Ticket to Ride Carcassone. Już niedługo twórcy Fortnite’a udostępnią za to Kingdom Come: Deliverance – średniowieczne RPG, któe zrezygnowało z fantasy i postanowiło jak najwierniej oddać realia życia 15-wiecznych Czechów. Drugą grą będzie Aztez – brutalny beat ’em up, w którym jako Aztek będziemy się rozprawiać z setkami przeciwników przy użyciu przerysowanych mocy.

Epic Games Store co tydzień udostępnia darmowe gry. Obecnie trwa promocja rozpoczęta 7 lutego. W jej ramach możemy dostać dwie gry planszowe. Co czeka nasze biblioteki już niedługo?

Cyfrowe planszówki do wyłapania za darmo na Epic Games Store

Od 13 lutego na nasze dyski będziemy mogli za darmo przyjąć Kingdom Come: Deliverance. Gra opowiada o losach młodego syna kowala imieniem Henryk. Po krótkim poznaniu jego życia jesteśmy świadkami rzezi jaka dokonuje się na jego wiosce (w wyniku ataku ginie także ojciec protagonisty). Henryk postanawia zemścić się na dowódcy ataku i wyrusza za nim w pogoń. Gra zyskała popularność się przede wszystkim piękną oprawą audiowizualną i ciekawym systemem symulacji świata. Otóż napotkani NPC mają dużo elementów swojej rutyny okołodobowej, a sam bohater określany jest masą wskaźników pokroju głodu, pragnienia, czystości, wyspania itd. Rozbudowane są także elementy RPG pozwalające np zastraszać rozmówce zakładaniem zakrwawionej, niewypranej tuniki.

Kolejną grą będzie Aztezbrutalny beat ’em up, w którym jako przedstawiciel wymarłego ludu Indian będziemy walczyć na małych arenach z falami przeciwników. W masakrze wykorzystamy rytuały oparte na krwi, charakterystyczny oręż i tarczę. Produkcja jest w większości czarno-biała, a głównym kolorystycznym jej wyróżnikiem jest bogato animowana szkarłatna krew.

Zamierzacie zgarnąć za tydzień gry na Epic Games Store i spróbować swoich sił jako aztecki rzeźnik albo czeski odkupiciel? Dajcie nam znać w komentarzach!

Epic Games Store będzie rozdawało darmowe gry cały 2020 rok

Epic Games Store będzie rozdawało darmowe gry cały 2020 rok