Juwenalia Krakowskie | Wielki Koncert na Polu [fotorelacja]

Juwenalia Krakowskie | Wielki Koncert na Polu
fot.: Aleksandra Góra

Juwenalia Krakowskie nie rozpieszczały. Wielki Koncert na Polu charakteryzował się deszczem, wiatrem oraz mocą kolorowych parasoli i peleryn. Fanom mocnych brzmień niestraszne były jednak pogodowe utrudnienia. Pod sceną zgromadziły się tłumy! 

Wielki Koncert na Polu zaprezentował na swojej scenie wielu artystów. W pierwszej kolejności swoje umiejętności pokazał zespół The Perfumes. Następnie publiczność rozgrzewał Ørganek, z którym fani długo nie chcieli się pożegnać. Na koncercie nie zabrakło również Miuosha. Tłum bez opamiętania zdzierał własne gardła, by w rytm muzyki podążyć za odpowiednimi słowami. Z każdym pojawiającym się zespołem, deszcz przypominał o swojej sile. Na przekór pogodzie, krakowscy bywalcy juwenaliów nie przestawali się mnożyć na Happysadzie. Na sam koniec pozostali najwytrwalsi, relaksujący się przy utworach Brodki.

Ørganek

Zespół bezustannie wchodził w interakcję z publicznością. Z tego względu nie mogło zabraknąć charakterystycznego na koncertach pogo. Rewelacyjna atmosfera sprawiała, że Organka nie opuszczało poczucie humoru. Tym samym nawet jego drobne przejęzyczenie , tylko ożywiło tłumy. – Dla Państwa wystąpił Robert Lewandowski… (chodziło o Tomasza Lewandowskiego) Jak widzicie, my też mamy swojego snajpera. – Zreflektował szybko wokalista.

Miuosh

Miuosh z nasilającym się deszczem poradził sobie bezbłędnie. Wykorzystując niezliczoną ilość parasolek krzyknął do publiczności. – A teraz nie ręce w górę, tylko parasolki! Podrzucajcie w rytm muzyki!

Happysad

Na Happysadzie zrobiło się klimatycznie. Słońce zdążyło się już schować, przez co blask reflektorów zaczął odgrywać najważniejszą rolę. Zimno przestało doskwierać, ponieważ przestrzeń osobista przestała istnieć. Publiczność dała się ponieść muzyce, przez co wrażenia na długo zapadną w pamięci.

 

Zobacz również jak było na Juwenaliach UEK-u!

W ubiegłym roku było tak

Finałowy koncert juwenaliowy – Fotorelacja