„Dwa żywioły”. Wojciech Ciuraj powraca z powstańczą sagą

0
444
Wojciech Ciuraj. Zdjęcie do albumu

W setną rocznicę wybuchu II Powstania Śląskiego światło dzienne ujrzy kolejny solowy album Wojciecha Ciuraja – Dwa Żywioły. To druga część tryptyku śląskiego, upamiętniającego setną rocznicę Powstań Śląskich

Poprzedni album – Iskry w Popiele – okazał się sukcesem na skalę międzynarodową. Artysta z Wodzisławia Śląskiego wystąpił ze swoim materiałem między innymi w Nipponie, gdzie płyta doczekała się wydania dedykowanego na lokalny rynek. Gośćmi specjalnymi na tym wydawnictwie byli Józef Skrzek (SBB) oraz aktor Marian Dziędziel

Wojciech Ciuraj Dwa Żywioły. Okładka albumu

Setna rocznica II Powstania Śląskiego uczczona albumem muzycznym

Na kolejnym powstańczym wydawnictwie Ciuraj znowu miesza style i gatunki w opowieści o historii swojego regionu. Tym razem zaprosił do współpracy między innymi cenionego trębacza jazzowego, Piotra Schmidta. Ponadto na płycie pojawi się legenda polskiej sceny hip-hopowej – Abradab (Kaliber 44). Projekt składa się na pięć kompozycji, w których, co charakterystyczne dla Ciuraja, większość z nich to dłuższe formy. Wśród nich Suita Czterech Rzek, która trwa niemal 25 minut.

Wojciech Ciuraj. Zdjęcie do albumu "Dwa żywioły"

Dwa Żywioły  w dobrych sklepach muzycznych i na serwisach streamingowych już 19 sierpnia 2020!

Mimo, że Ciuraj z pewością zalicza się do twórców progresywnych, to chętnie czerpie z innych gatunków. Na płycie Dwa Żywioły usłyszymy eksperymenty z hip-hopem, jazzem, blues rockiem, muzyką filmową czy klasycznym progrockiem. Dzięki niecodziennemu doborowi instrumentów oraz uczestnictwie w projekcie gości wykonujących najróżniejsze gatunki, zapowiada się oryginalny i odważny album. Już niebawem okaże się, jak Wojciechowi Ciurajowi udało się pokazać bogactwo śląskiego brzmienia.

Skład:

  • Wojciech Ciuraj – gitara, mandolina, wokal
  • Abradab – wokal
  • Piotr Schmidt – trąbka
  • Daniel Arendarski – gitara
  • Dawid Makosz – instrumenty klawiszowe
  • Jacek Szuła – harmonijka ustna
  • Valyen Songbird – wokalizy
  • Klaudia Wachtarczyk  – gitara basowa
  • Dawid Klimuszko – perkusja

Kto doprowadził do zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku? W jaki sposób nauka przyczyniła się do pokonania wroga? Aby uczcić 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, Audioteka wyprodukowała kolejny już w swojej ofercie audioserial Łamacz Szyfrów. Dzieło ukazujące kulisy walki, która, mimo że toczyła się z dala od frontu, była kluczowa.

Łamacz Szyfrów – superprodukcja Audioteki. Kulisy Cudu nad Wisłą

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments