Darmowe obracanie świata – FEZ rozdawane w Epic Games Store

FEZ

Na Epic Games Store zawitała kolejna gra, którą użytkownicy mogą przygarnąć za darmo do swojej biblioteki. W tym tygodniu jest nią Fez.

Jak co tydzień informujemy o kolejnej darmowej grze na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’a. Tym razem jest nią Fez. Gra dostępna będzie za darmo od 22 do 29 sierpnia. Aby ją zdobyć musicie tylko wejść na stronę produkcji i dokonać jej przypisania do swojej biblioteki postępując za instrukcjami sklepu. Produkcja zostanie z Wami na stałe.

Gra ta została stworzona przez Polytron i wydana przez Trapdoor. Jej premiera miała miejsce w 2012 roku początkowo tylko na konsolę Xbox 360, później na komputery osobiste, konsole PlayStation 3, 4 i Vitę a później także na urządzenia z systemem iOS. W Fez gracz wciela się w postać Gomeza – niewielkiego ludka, który całe życie żyje szczęśliwy w świecie składającym się z dwóch wymiarów. Pewnego dnia odkrywa jednak, że świat ma 3 płaszczyzny i postanawia zacząć się po nich przemieszczać. Jednak z uwagi na to, że jest tylko dwuwymiarowy to za każdym razem obraca trójwymiarową przestrzeń tak, by przemierzać ją w dwóch wymiarach.

Rozwiązanie to jest przyczynkiem do zaprojektowania niecodziennej gry platformowo-logicznej, w której gracz wykorzystuje opisane obracanie światem aby wykonywać zagadki środowiskowe. Na Metacriticu gra zyskała 91/100 punktów dla najczęściej recenzowanej wersji pecetowej oraz 92% pozytywnych opinii na Steamie (spośród około 8000).

Cisza przed burzą

Jeśli uważacie, że oferta z tego tygodnia jest niezbyt obfita to zapnijcie pasy, bowiem za tydzień do Waszej biblioteki trafią kolejne 2 gry, które wartością znacznie przewyższają wspomnianego Feza. Od 29 sierpnia na platformie twórców Fortnite’a dostępne będą za darmo Celeste Inside.

Pierwsza z produkcji to niezależna gra platformowa pixelartowa stworzona i wydana przez Matt Makes Games. Gracz Celeste wciela się w niej w postać rudowłosej dziewczyny, której zadaniem jest wspiąć się na wielką górę. Po drodze będzie miała do wykonania masę zadań środowiskowych. Za każdym razem gracz musi pokonać określoną planszę wykazując się zręcznością i pomysłowością w pokonywaniu trudności. Można uczepiać się ścianek, wykonywać skok z wyrzutem, a plansze pokonują różne obiekty oraz występują na niej różne podłoża.

Druga produkcja to niezależna gra stworzona i wydana przez twórców popularnego Limbo – PlayDead. Po raz kolejny wcielamy się w niej w małego chłopca, który przemierza nieprzyjazne szarobure lokacje uciekając przed zagrożeniami. Paleta kolorów Inside została nieco rozbudowana w stosunku do poprzedniczki, ale nadal prezentuje się ubogo i mrocznie. Pod kątem rozgrywki mamy tutaj kolejny raz platformówkę z elementami gry logicznej i zagadkami opartymi na silniku fizycznym.

Co myślicie o ofercie na ten tydzień? Zamierzacie poobracać trochę światem w Fez? Dajcie nam znać w komentarzach!

A jeśli brak Wam darmowych gier to wiedzcie, że For Honor jest dostępne za darmo przez tydzień!

For Honor dostępne za darmo przez tydzień