Alan Wake’s American Nightmare i >observer_ za darmo w Epic Games Store

Na Epic Games Store zawitały kolejne darmowe gry. W tym tygodniu dostaniemy Alan Wake’s American Nightmare i polski horror >observer_.

Jak co tydzień informujemy o kolejnej darmowej grze na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’a. Tym razem Epic Games Store oddaje w nasze ręce dwie produkcje. Są nimi sequel rozdawanego niedawno Alana Wake’a i polski >observer_. Aby zdobyć te gry musicie tylko wejść na stronę produktu i dokonać jego przypisania do swojej biblioteki (dla ułatwienia: Alan Wake’s American Nightmare i >observer_) postępując za instrukcjami sklepu. Produkcje zostanie z Wami na stałe. Gry dostępne są za darmo od 17 do 24 października.

Pierwsza z gier pozwala graczom kolejny raz wcielić się w rolę Alana Wake’a – tym razem jednak w zupełnie innym tonie. Kolejna część traktuje się o wiele mniej poważnie i przerzuca głównego bohatera do świata mocno stylizowanego na amerykańskie kino klasy B. Otóż Alan zamiast wciągnąć się kolejny raz w swoje pisarstwo zostaje wessany do serialu Night Strings, który toczy się w Arizonie opętanej przez mrok. W produkcji postawiono większy nacisk na walkę i absurdy. Choć sprzedawana jest jako spin-off to jej długość i zawartość każą raczej określać ją mianem samodzielnego dodatku.

Epic Games Store

Kolejną z produkcji jest polski pierwszoosobowy horror osadzony w klimatyce science fiction. W >observerze_ wcielamy się w postać Daniela Lazurskiego – elitarnego detektywa neuronowego, który może wdzierać się do umysłów przestępców i odkrywać ich myśli i wspomnienia, aby przeprowadzić śledztwo w slumsach Krakowa roku 2084.

A co za tydzień?

Od 24 października na Epic Games Store do przypisania będą po raz kolejny dwie gry. Tym razem doczekamy się gry logicznej i kolejnego polskiego horroru.

Layers of Fear to psychologiczna podróż przez umysł malarza, którzy żyje w XIX wieku. Główny bohater jest chory psychicznie i pracuje nad swoim opus magnum. Poszukując we własnej posiadłości składników będzie w istocie przemierzał meandry swojej podświadomości szukając rozwiązań dręczących go problemów. Gra pokazana jest z perspektywy pierwszej osoby i bardzo silnie operuje na abstrakcyjności i zdarzeniach przeczących wszelkiej logice. Za produkcję tytułu odpowiada krakowskie Bloober Team.

Kolejną produkcję jest Qube 2. Gra ta czerpie bardzo silne inspiracje serią Portal. Tłumaczenie zasad rozgrywki nie jest specjalnie skomplikowane: przemieszczamy się po kolejnych lokacjach przypominających sterylne obiekty badawcze i rozwiązujemy zagadki oparte głównie na kształtach sześciennych wypełniających cały kompleks w którym znajduje się bohaterka.

Epic Games Store

Czy powyższe gry przyciągną Was do Epic Games Store? Dajcie nam znać w komentarzach!

Rogalik inny niż wszystkie – Children of Morta [recenzja]

Rogalik inny niż wszystkie – Children of Morta [recenzja]