3 Doors Down powraca do Polski po 7 latach!

3 Doors Down powraca do Polski po 7 latach!
3 DOORS DOWN

Po 7 latach nieobecności w kraju nad Wisłą, w ramach urodzinowej trasy będziemy mogli ponownie na żywo usłyszeć twórców hitów takich jak Here Without You czy When I’m Gone. Trasa jest wyjątkowa, bowiem zespół świętuje swoje 20-lecie.

Pierwszy od 17 lat koncert klubowy 3 Doors Down

3 Doors Down po 7 latach wracają do Polski! Będzie to zarazem pierwszy od 17 lat klubowy koncert Amerykanów w naszym kraju, którzy w czerwcu zawitają do Warszawy w ramach europejskiej trasy świętującej dwudziestolecie wydania sześciokrotnie pokrytego platyną debiutu zespołu – The Better Life.

Kulturalne Media polecają: Najciekawsze koncerty w marcu!

20 lat historii

3 Doors Down to bez wątpienia jedna z największych rockowych kapel XXI wieku. Założony w 1996 roku kwintet konsekwentnie urzeka publikę na całym świecie. Ponad 16 milionów sprzedanych płyt, 3 nominacje do nagrody Grammy, 2 nagrody American Music Awards oraz pięciokrotnie wygrana statuetka BMI Pop Awards – to liczby, które mówią same za siebie. Nie byłoby ich, gdyby nie ogromny sukces Kryptonite – utworu, który otwiera debiutancki, obchodzący w tym roku swoje dwudzieste urodziny, album grupy, The Better Life.

Historia zespołu rozpoczyna się w Escatawpie w stanie Missisipi

To tam 3 Doors Down gra swoje pierwsze koncerty, na których załoga dowodzona przez Brada Arnolda wykonuje covery m.in. Pearl Jam, Metalliki czy Bush oraz prezentuje swoje pierwsze, autorskie piosenki. Jedną z nich jest właśnie wspomniana wcześniej Kryptonite. Utwór ten był później wykorzystywany do promocji kolejnych koncertów grupy w radiu WCPR w Biloxi, jednak błyskawicznie znalazł się również na jego liście przebojów. Równie szybko znalazł się na jej pierwszym miejscu, z którego nikt nie mógł go zrzucić przez 15 tygodni. Następne sukcesy były już tylko kwestią czasu.

The Better Life

W 1999 roku grupa nagrała swój debiutancki album, który w lutym 2000 r. został wydany przez należącą do Universal Music Group wytwórnię Republic Records. The Better Life od razu zaczęło bić rekordy – za sam ten krążek 3 Doors Down 6 razy zostało nagrodzone platynową płytą, a Kryptonite przez długi czas plasowało się w czołówce najlepszych utworów notowania Billboard. Piosenka nie schodziła również z pierwszego miejsca Airplane Charts (najczęściej odtwarzane utwory w radio i w telewizji) przez sześć tygodni. W 2000 roku płyta była jedną z najlepiej sprzedających się na całym świecie. Międzynarodowymi hitami stały się również utwory Looser oraz Duck and Run – ten pierwszy przez 21 tygodni królował w notowaniu Billboard’s Mainstream Rock, drugi natomiast plasował się na pierwszym miejscu notowania przez 3 tygodnie. Niedługo po wydaniu płyty 3 Doors Down wyruszyło na trasę koncertową jako support Creed, jednak zespołowi nie zajęło dużo czasu, żeby samemu wyprzedawać największe hale.
Następny album grupy, Away From The Sun, również okazał się dużym sukcesem. Czterokrotnie pokryty platyną oraz zajmujący wysokie miejsca w notowaniach Billboard album tylko umocnił pozycję grupy na międzynarodowej arenie, a takie utwory jak When I’m Gone czy Here Without You do dziś są często grane przez popularne stacje radiowe.
Sześciopłytową dyskografię grupy zamyka album Us and the Night wydany w 2016 roku. Wydawnictwo zadebiutowało na 14. miejscu notowania Billboard i było promowane przez 3 single: In the Dark, Still Alive oraz The Broken.

3 Doors Down powraca do Polski po 7 latach!
3 DOORS DOWN – TRASA 2020

Koncert w Polsce

W 2020 roku 3 Doors Down świętuje dwudziestolecie wydania swojego debiutanckiego albumu, The Better Life. Z tej okazji zespół wyruszy w wyjątkową, jubileuszową trasę koncertową i pojawi się w Polsce po 7 latach. Będzie to bez wątpienia wieczór obfitujący w wielkie przeboje, ale też sentymentalny skok do czasów z przełomu wieków!

3 Doors Down – The Better Life 2020th Anniversary Tour
23.06.2020 / godz. 18:30 – bramka; 19:30 – start
Progresja / Warszawa

Bilety od 169zł do 450zł do nabycia za pośrednictwem popularnych portali biletowych.

Organizator Winiary Booking.
Materiały promocyjne organizatora.