Weedpecker i Red Scalp w RudeBoy Bielsko Biała

Weedpecker i Red Scalp w RudeBoy Bielsko Biała

Stoner, doom, psychodelic i nie tylko!

Warszawski Weedpecker rusza w krótką trasę po Polsce! Gościem specjalnym na koncertach będzie Red Scalp, czyli pleszewsko-poznańscy siewcy indiańskiego stonera. Mini trasa zawita również do bielskiego RudeBoy Club. Jeśli widziałeś te zespoły w akcji, to zapewne nie będziesz chciał opuścić tego gigu. Jeśli nie, to zdecydowanie musisz to sprawdzić!

Weedpecker i Red Scalp w RudeBoy Bielsko Biała – Co, gdzie, kiedy?

Weedpecker – stoner, psychodelic

Red Scalp – stoner, doom, psychodelic

Bielsko Biala, RudeBoy Club

18.01.2017

Bilety: 25 PLN w przedsprzedaży, 30 PLN w dniu koncertu

Nie możesz wpaść do Bielska? Nie szkodzi! Weedpecker wraz z Red Scalp odwiedzą jeszcze Wrocław oraz Poznań. Ekipa wpadnie również do Warszawy. Na tym koncercie gościem będzie świetny Major Kong.

19.01.18 Wrocław, Liverpool
20.01.18 Poznań, U Bazyla
21.01.18 Warszawa, Hydrozagadka

Weedpecker i Red Scalp w RudeBoy Bielsko Biała

Weedpecker

Weedpecker powstał w Warszawie ok. 2012 roku, kiedy bracia Dobrzy postanowili połączyć swoje senne psychodeliczne melodie ze stonerowym ciężarem. Wkrótce dołączył Falon jako perkusista, który grał wcześniej w Belzebong. Po lecie 2012 roku skład został uzupełniony o hiszpańskiego basistę Josego(„Antigama, Looking for an Answer). W kwietniu 2013 roku zespół nagrał swój pierwszy album i zagrał serie koncertów i festiwali W 2014 roku, Jose został zastąpiony przez Mroka, gitarzystę Dopelord. W 2015 grupa weszła do Satanic Audio i nagrała materiał na „II”. Na początku roku 2018 grupa zaprezentowała nowy materiał, album zatytułowany (wow!) “III”. Już studyjnie Weedpecker zabiera słuchacza w niezłego tripa. Natomiast koncerty to kompletny, rozimprowizowany odlot w przestrzeń!

Red Scalp

Pleszewsko – poznański zespół, składający się w tej chwili z pięciu członków. Sformowany został w 2012 roku, a w 2014 wydał pierwszą epkę. Debiutancki longplay ukazał sie w 2016 roku i błyskawicznie zdobył uznanie w środowisku stoner – doom nie tylko w Polsce. Pod koniec roku 2017 świat usłyszał Zagubionego Ducha, czyli najnowszy album zatytułowany “Lost Ghost”. Ich muzyka to stonerowa energia pociągnięta doomowym walcem i okraszona indiańskim klimatem. Jeśli lubisz ich studyjne oblicze, to koncert Cię zafascynuje!

Major Kong

Lubelskie power trio, które sieje spustoszenie instrumentalnym doom metalem. Powstali w 2010 roku i od początku postawili na łamanie żeber gitarowymi riffami, które najczęściej przyjmują kształt kosmicznego walca. Potężnego i ciężkiego, ale granego z polotem. Na koncie mają 3 albumy długogrające oraz kilka epek i split z Dopelord. Ostatnim wydawnictwem jest “Brace For Impact” z 2017 roku. Rewelacyjna muzyka, która doskonale sprawdza się na żywo!

Maciej Juraszek