Jesienna trasa Ufomammut zahaczy również o Polskę

Jesienna trasa Ufomammut zahaczy również o Polskę

Włoski, doom metalowy kolos podczas jesiennej trasy w Europie zawita do Polski. Zespół zagra we wrocławskim Klubie Firlej 20 października. Zapowiada się ciekawe wydarzenie dla fanów powolnych wałków i psychodelicznych motywów. Zespołem otwierającym będzie amerykańska formacja Usnea. 

Ufomammut

Włoscy mistrzowie balansują na granicy doom metalu, slugde’u i drone, wprowadzając do swoich kompozycji masywne riffy i eksperymentalny metal rodem z lat siedemdziesiątych. Urlo, Poia i Vita są na scenie od lat dziewięćdziesiątych. W tym czasie wyrobili sobie opinię znakomitego zespołu, który wyniósł ich doom metal na sam szczyt.

Ich nowa płyta “8” zostanie wydana 22 września za sprawą wytwórni Neuro Recordings (Neurosis, AmenRa, A Storm Of Light, The Body, Oxbow itp.). Symbolicznie i dźwiękowo “8” jest nie tylko bezgraniczne w swojej ciężkości, mocy i natężeniu, opanowuje również umysł słuchacza tworząc spójne i niczym niezakłócone doznanie zmysłowe. Tytuł płyty ma charakter symboliczny, jest to 8 propozycja płytowa zespołu, na której znajduje się 8 wciągających kawałków. Odwrócone poziomo 8, symbol geometrii algebraicznej oznaczający nieskończoność, odzwierciedla ciągły strumień ruchu, obrazuje także to, że kompozycje na płycie płynnie przechodzą jedna w drugą. Ufomammut to zespół, który zrozumieć można w pełni dopiero doświadczając go na żywo!

Usnea

Wywodzący się z Portland w Usa zespół, łączący w swojej muzyce depresyjny funeral i dead doom ze sludge i death metalem. Ich płyta Random Cosmic Violence to ciężkie, bezkresne dźwięki walczące o uwagę z grzechoczącymi partiami rytmicznymi i przeszywającym wokalem Joela Williamsa.

Ufomammut/Usnea
Wrocław, Klub Firlej
20.10.2017
Godz. 20.00
Bilety w cenie 50 zł. w przedsprzedaży
60 zł. w dniu koncertu
Dostępne w klubie i w sieci Ticketpro.

MJ