Stoner Doom Festival vol. 6
Muzyka Nadchodzące koncerty Stonowany kącik

Stoner Doom Festival vol. 6

Szósta edycja śląskiej imprezy stonerowej już niebawem! Lutowa celebracja Boga Riffu nadchodzi! Znajoma lokalizacja, nowa nazwa. Stoner Doom Festival vol. 6 odbędzie się w katowickim klubie Faust czyli w dawnej Korbie. Jak zwykle zapowiada się nie lada gratka dla miłośników muzyki skąpanej w smole, piasku i zielonym dymie. Dwa dni, dziewięć zespołów, kupa dobrej zabawy. 

Weedpecker i Red Scalp w RudeBoy Bielsko Biała
Muzyka Nadchodzące koncerty Stonowany kącik

Weedpecker i Red Scalp w RudeBoy Bielsko Biała

Stoner, doom, psychodelic i nie tylko! Warszawski Weedpecker rusza w krótką trasę po Polsce! Gościem specjalnym na koncertach będzie Red Scalp, czyli pleszewsko-poznańscy siewcy indiańskiego stonera. Mini trasa zawita również do bielskiego RudeBoy Club. Jeśli widziałeś te zespoły w akcji, to zapewne nie będziesz chciał opuścić tego gigu. Jeśli nie, to zdecydowanie musisz to sprawdzić!

Red Smoke Festival 2018
Muzyka Nadchodzące koncerty Stonowany kącik Wydarzenia

Red Smoke Festival 2018!

Oto są! Pierwsze ogłoszenia RSF’18 Ekipa najlepszego, letniego festiwalu stonerowego w Polsce ruszyła z tematem! Mamy już termin imprezy, oczywiście drugi weekend lipca. Miejsce imprezy bez zmian, Pleszew. I najważniejsze, ogłoszono pierwszy zespół! To co? Może najpierw przypomnienie poprzednich edycji? Hmm… Rok 2016, mój pierwszy raz, oj działo się! Rok 2017, powtórka z rozrywki. 

Muzyka Stonowany kącik Strona główna

3×5 czyli subiektywny ranking najlepszych płyt roku 2017

Trzy osoby, trzy podejścia do muzyki, trzy zgoła odmienne gusta. Wybraliśmy 15 albumów wydanych w 2017 roku, by stworzyć ten subiektywny ranking najlepszych płyt. Ze względu na ograniczone miejsce, na głowę przypadło po pięć wydawnictw. To strasznie mało, zwłaszcza, gdy ktoś słucha muzyki hurtowo, bowiem ubiegły rok był niezwykle urodzajny jeśli chodzi o muzykę. 

Muzyka Stonowany kącik

GODSTEP’s – „Bóg się rodzi”

Tradycyjna kolęda w ciekawej aranżacji. Kolędy zna niemal każdy, a „Bóg się rodzi” jest jedną z najpopularniejszych w Polsce. Powstały dziesiątki wersji tego utworu, od metalu po reggae. Tym razem sprawdźcie wersję w wykonaniu zespołu GODSTEP’s. Aranż tej kolędy jest robotą Seweryna Piętki, którego kawałek, „Happy Monk” prezentowałem już kiedyś na łamach KM.