Gdzie leży stolica polskiej muzyki? | Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

0
324
źródło: FanPage Muzeum

Gdzie mieści się stolica polskiej muzyki? Czy ona w ogóle istnieje? Oczywiście, że tak! Wystarczy pojechać do… Opola i zwiedzić, przede wszystkim, Muzeum Polskiej Piosenki.

O instytucji

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu instytucja kultury, która prowadzi działalność archiwalno-dokumentacyjną, wystawienniczą, edukacyjną, kulturalno-oświatową i popularyzacyjną dotyczącą polskiej piosenki. To oznacza, że każdy muzyczny słuchacz będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Zwłaszcza, jeśli interesuje się przede wszystkim polską muzyką.

A coś więcej?

Najlepiej wyjaśnia to kierownictwo Muzeum:

Docelowa siedziba Muzeum, z nowoczesną, multimedialną wystawą stałą mieści się w opolskim amfiteatrze. W atrakcyjny sposób przedstawiamy historię polskiej piosenki: w ujęciu chronologicznym od początków XX w. do lat współczesnych, z podziałem na znaczące okresy, uwzględniając przy tym charakterystykę tła historycznego, społecznego i kulturowego. Z racji miejsca szczególnie podkreślamy rolę i historię Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ekspozycja skierowana jest do odbiorców z wielu grup wiekowych, o zróżnicowanym poziomie wiedzy z zakresu prezentowanego zagadnienia. Wykorzystanie nowoczesnych metod przekazu informacji, elementów interaktywnych i elektronicznych umożliwia zaangażowanie odbiorcy w sprawdzanie, zdobywanie i poszerzanie wiedzy na temat polskiej piosenki.

Co możemy zobaczyć?

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu posiadają niezwykłe zbiory, takie jak nagrody, fotografie, instrumenty, rękopisy, plakaty, kostiumy, gadżety, płyty… Organizowane są również specjalne spotkania i wystawy, także edukacyjne. Nie brakuje też wszelakich, muzycznych projektów.

Godziny otwarcia i bilety

Tylko w poniedziałki Muzeum jest nieczynne. Tak to codziennie od godziny 10:00 do 18:00. Bilety można kupić pod tym linkiem.

Dla fanów social-media

Instytucja jest bardzo aktywna na swoich profilach w social-media – przede wszystkim chodzi tu o FanPage oraz Instagram. Chętnie, prawie codziennie, publikowane są zdjęcia przedstawiające rarytasowe kolekcje muzyczne – na przykład płyty, gadżety, plakaty… Prowadzone są też cykle, chociażby “Płyty na okrągło”. Dzięki temu, możemy przypomnieć sobie o polskich albumach muzycznych, które teraz są legendarne.

Aby napisać ten artykuł, skorzystałam z informacji zawartych na oficjalnej stronie internetowej i stronie na Facebooku.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments