Piotr Wojtasik: Jewish Inspirations
Muzyka Nadchodzące koncerty

Piotr Wojtasik: Jewish Inspirations w Blue Note

Kultowy poznański klub Blue Note wkroczył w Nowy Rok z przytupem. W styczniu na melomanów czeka ciekawy, bardzo różnorodny repertuar, będący wykładnią niebanalnych  inspiracji bardziej i mniej znanych artystów. 19 stycznia o swoich żydowskich inspiracjach opowie Piotr Wojtasik. Nie przegapcie tej muzycznej uczty!

Piotr Wojtasik jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcą macierzystej uczelni, jak również Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Warto wspomnieć, że z powodzeniem prowadzi również różnorakie warsztaty muzyczne.

Zadebiutował w 1988 roku na słynnym festiwalu Jazz Jamboree  wraz z zespołem New Presentation (znany między innymi ze współpracy z Lorą Szafran), z którym to też zarejestrował pierwszy materiał.

Piotr Wojtasik: Jewish Inspirations

Piotr Wojtasik to ceniony muzyk. Artysta pochwalić się może licznymi nagrodami. Otrzymał m.in.: Fryderyka, Jazzowego Oscara, a także Mateusza Trójki. W rankingu magazynu „Jazz Forum” uplasował się na zwycięskiej pozycji, zyskując miano najpopularniejszego polskiego jazzmana!

Nagrywał i koncertował m.in. u boku wyśmienitych  gwiazd jazzu, wśród których pojawiają się nazwiska takie jak: Kenny Garrett, Billy Harper, Gary Bartz, Dave Liebman, Victor Lewis, Daniel Humier, Joachim Kuhn czy Michel Donato.

Piotr chętnie współpracuje z rodzimymi twórcami, m.in. z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Maciejem Sikałą, Lorą Szafran, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Baronem.

 

W programie znajdą się nowe kompozycje artysty oraz specjalnie zaaranżowana muzyka żydowska. Jewish Inspiration to fascynująca podróż między dźwiękami, kolorami, emocjami. Z pewnością będzie to wyjątkowe przeżycie, biorąc pod uwagę zestawienie tych dwóch prądów tematycznych.

Piotr Wojtasik: Jewish Inspirations

Koncert Piotr Wojtasik: Jewish Inspirations

19 stycznia 2018
Klub Blue Note, Poznań
godz. 20:00

Piotr Wojtasik – trąbka
Magdalena Zawartko – wokal
Julia Ziembińska – harfa
Gerard Lebik – saksofon
Michał Tokaj – fortepian
Joris Teepe – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja

Bilety: 
45 zł – pierwsza pula – WYPRZEDANE
60 zł – druga pula

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na fb oraz na stronie internetowej klubu.

Katarzyna Rynkowska

Studentka kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu, animatorka kultury realizująca własne projekty artystyczne, wokalistka, wychowanka Studio Wokalnego Ostrowskiego Centrum Kultury. W jej duszy gra zarówno Janis Joplin, jak i Magda Umer. W muzyce poszukuje niebanalności, lawiny emocji oraz szacunku dla słowa. Do innych jej zainteresowań należą historia malarstwa, antropologia, malowanie krzeseł na niebiesko oraz poszukiwanie nietypowych przedmiotów na targach staroci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *