Zwycięzcy Złotego Bączka i Eliminacji do Pol’and’Rock Festival 2018

Złoty Bączek

Kolejna 24 edycja festiwalu zwanego wcześniej jako Przystanek Woodstock zbliża się wielkimi krokami. Wiemy już, że podczas wydarzenia zagrają gwiazdy jak Judas Priest czy Gojira,  zwycięzcy Złotego Bączka i Eliminacji do Pol’and Rock Festival 2018 pozostawali jednak nieznani. Owsiak w końcu ogłosił wyniki.Złoty Bączek jest nagrodą najwyższego uznania zespołu przez publiczność. Uczestnicy wybierają najlepszy koncert spośród zespołów zagranicznych i polskich, zaprezentowanych na Dużej Scenie i Małej Scenie.

Złoty Bączek – polskie zespoły

Zeszłoroczna edycja festiwalu raczej nie pozostawiła wątpliwości, kto zaprezentuje się na Dużej Scenie po raz kolejny. Podczas koncertu Nocnego Kochanka pod sceną panował ogień. Głosy o tym, że był to najlepszy woodstockowy występ, dało się słyszeć tuż po jego zakończeniu. Potwierdziło się to w wieloetapowym głosowaniu publiczności, w którym grupa znokautowała konkurencje.

Nocny Kochanek oficjalnie wygrał Złotego Bączka i będzie miał szansę jeszcze raz zaprezentować się przed największą i najwspanialszą polską publicznością Pol’and’Rockową. Sukces zdrajców metalu podzielili TABU, którzy wygrali liczbą 1293 głosów konkurs na Małej Scenie, czym powtórzyli swój sukces z 2014 roku. Na drugiej pozycji ulokował się LemON z liczbą 753 głosów.

Zwycięzcy Złotego Bączka i eliminacji Pol'and Rock 2018
Tabu – zwycięzcy Złotego Bączka na Małej Scenie

Złoty Bączek – zespoły zagraniczne 

Okazuje się, że publiczność znacznie chętniej głosowała na zespoły polskie niż zagraniczne. Niewielką liczbą głosów na Dużej Scenie zwyciężył Amon Amarth (599). Nothing But Thieves zdobył niewiele mniej, bo 564 głosów. Na Małej Scenie zwyciężył Counterfeit liczbą 702 głosów.

Finał Eliminacji do Pol’and Rock Festival 2018

30 czerwca w warszawskim Klubie Progresja odbył się ostatni etap eliminacji. 11 zespołów, które wykazały się podczas poprzednich etapów walczyło o wymarzony występ na Pol’and’Rockowej scenie. Okazuje się, że wszyscy dali radę. Przegranych nie ma, gdyż podczas festiwalu ujrzymy całą 11-stkę.

Zwycięzcy Złotego Bączka i eliminacji Pol'and Rock 2018
Hope – finaliści eliminacji

Eliminacje do Pol’and’Rock Festival – Jury 

Jurek Owsiak, Tomasz “Kasprol” Kasprzyk (Antyradio), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio), Krzysztof “Milkee” Dobies (rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival), Piotr “Dziki” Chancewicz (producent muzyczny).

Duża Scena: Hope, Snowman, Rust i Agata Karczewska
Małej Scena: OHO!KOKO, Glasspop i Robert Cichy
Viva Kultura: Pull The Wire
Scena Lecha: Horrorscope, Opus Magnum, Dream Atlas.

Zwycięzcy Złotego Bączka i Eliminacji do Pol’and Rock 2018 zamykają festiwalowy line-up.