Złote Globy 2020 – muzyczne nominacje

złote globy
youtube.com

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło  w poniedziałek 9 grudnia nominacje do przyszłorocznych Złotych Globów.

Złote Globy to jedna z najbardziej wyczekiwanych nagród filmowych przyznawanych przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. W tym roku będzie o co walczyć, a konkurencja jest bardzo duża.

W kategorii Best Original Song (Najlepsza piosenka Oryginalna) zostały nominowane następujące utwory:

Taylor Swift – Beautiful Ghosts

Jest to piosenka promująca musical Cats, który pojawi się już niedługo, bo 12 grudnia. W musicalu oprócz Taylor Swift zagrają gwiazdy takie jak: James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Jennifer Hudson czy Rebel Wilson.

Piosenkę Beautiful Ghots Swift napisała wraz Andrew Lloydem Webberem.

Beyoncé – Spirit

Piosenka, która już od dawna jest na językach. Magnetyzm głosu wokalistki sprawia, że nie można się oderwać od słuchania. Utwór został napisany do filmu Król Lew, który miał premierę w lipcu bieżącego roku. Beyoncé wzięła udział w filmie, użyczając głosu Nali.

Współautorami utworu byli Ilya Salmanzadeh i Timothy Lee McKenzie. Kompozycja zdobyła nagrodę BreakTudo w kategorii najlepsza ścieżka dźwiękowa.

Elton John, Taron Egerton – (I’m Gonna) Love Me Again

Utwór powstał na potrzeby filmu RocketmanMusical miał premierę 7 czerwca. Film opisuje historię życia Eltona Johna, jego dogę na szczyt sławy. Brytyjski muzyk wykonuję tą piosenkę w duecie z odtwórcą głównej roli – Taronem Egertonem – walijskim aktorem znanym między innymi z megahitu Kingsman.

Reżyserem musicalu jest Dexter Fletcher – twórca Bohemian Rapsody.

Cynthia Erivo – Stand Up

Kompozycja promuje film Harriet, który miał premierę 1 listopada. To film biograficzny opowiadający historię zbiegłej niewolnicy Harriet Tubman, która zmarła w 1913 roku. Reżyserią filmu zajęła się Kasi Lemmons, zaś za scenariusz odpowiada Gregory Allen Howard. Główną rolę w filmie zagrała Cynthia Erivo, która również wykonała tytułową piosenkę.

Roberta Lopez i Kristen Anderson-Lopez – Into The Unknown

Piosenka napisana do bajki Kraina Lodu 2 zyskała bardzo dużą popularność nie tylko dzięki wykonaniu jej przez Idinę Menzel w duecie z Aurorą w bajce, ale także dzięki rockowej wersji, którą zaprezentował zespół Panic! At The Disco. Utwór w wykonaniu amerykańskiego zespołu otrzymał nominację do Nagrody Critics’ Choice w kategorii najlepsza piosenka. Może to zwiększy jego szansę na zdobycie Złotego Globa?

Rozdanie Złotych Globów odbędzie się w niedzielę 5 stycznia 2020 roku. Będzie to już 77. gala. Macie swojego faworyta? Jeśli tak, to mocno trzymajcie za niego kciuki!