Zespół Stoned Jesus zagrał w Klubie pod Minogą [fotorelacja]

Stoned Jesus

W miniony piątek, 6 kwietnia 2018 roku, poznański Klub pod Minogą stał się mekką miłośników muzyki z pogranicza stoner rocka i doom metalu. To właśnie tam odbył się trzeci koncert w Polsce podczas wiosennej trasy ukraińskiego zespołu Stoned Jesus. Jako support na scenie pojawiły się dwie kapele – MuN z Wrocławia oraz, dobrze znany regionalnym słuchaczom, Red Scalp.

Muzycy ze Stoned Jesus przedstawili zebranej publiczności dość treściwy przekrój swojej dotychczasowej twórczości. Nie zabrakło m.in. utworu „Black Woods” z ich debiutanckiego albumu bądź „Electric Mistress” z krążka „Seven Thunders Roar”. Panowie pochwalili się nowym kawałkiem – osadzonym w stylistyce walcowatego doom metalu (czyżby to świadczyło o powrocie do korzeni?), który może zwiastować kolejne wydawnictwo. Na setliście nie mogło zabraknąć wyczekiwanego przez wszystkich zgromadzonych „I’m The Mountain”, a cały występ zamykał krótki, acz niezwykle energiczny „Here Come The Robots”.

MuN pojawił się w line-upie bardzo nieoczekiwanie – został zapowiedziany dwa dni wcześniej. Wrocławianie zastąpili Somali Yacht Club, który pierwotnie miał towarzyszyć Stoned Jesus podczas całego tournée po Polsce, jednak z powodu problemów niezależnych od członków kapeli musieli odwołać swoją obecność. Red Scalp zebrał pod sceną grono oddanych fanów i w ramach promocji najnowszego krążka – „Lost Ghosts” – zagrali wszystkie utwory na nim się znajdujące.

 

Relację oraz fotorelację przygotował: Marcin Pietrzakowski