Zespół Archive wystąpił w Poznaniu [fotorelacja]

fot. Natalia Nazar

Archive wyruszyło w trasę koncertową z okazji 25 lat istnienia. W sobotę 26 października zagrali ostatni z pięciu koncertów w Polsce. Fani z Poznania jako ostatni mogli się przekonać, z jaką wielką moc ma ten doświadczony zespół.

Trzeba zauważyć, że jubileuszowa trasa bardzo zaskakuje. Archive powrócili do grania starszych kawałków, porzucając to, co stworzyli w ciągu ostatnich kilku lat. Mogliśmy się poczuć jak 10 lat temu, kiedy na set liście dominowały utwory z Controlling Crowds. Usłyszeliśmy utwór tytułowy, ale i Dangervisit, The Empty Bottle, Pills, Collapse/Collide czy Kings of Speed. Pomiędzy piosenki z 2009 roku, powplatane były głównie starsze: You Make Me Feel, Fuck U, Pulse, System, Noise, Erase i Finding It So Hard.

Set lista marzeń

Z nowszych utworów pojawiły się Baptism z albumu Axiom i Wiped Out z With Us Until You’re Dead. Natomiast z całkowitych nowości usłyszeliśmy tylko Remains of Nothing. Trudno wyobrazić sobie lepszą formę świętowania 25 lat na scenie. Zespół zagrał swoje najlepsze kawałki, składając set listę marzeń wieloletnich fanów. Aby zakończyć z przytupem, Archive na bis zagrało Lights i Again. Były to oczywiście skrócone wersje, ale, przy trwającym dwie i pół godziny koncercie, możemy im to wybaczyć.

 

Koncert Archive w Poznaniu

Poznański występ miał wiele pięknych momentów. Zespół wzruszał odświeżonymi wykonaniami starszych utworów. W dwuipółgodzinnym secie było wszystko, o czym mogliśmy marzyć. A było to okraszone rewelacyjnymi światłami – były lasery i zaskakujące, rzadziej wybierane barwy. Tym razem Holly Martin nie wyruszyła w trasę z Archive, chociaż przez ostatnie lata pojawiała się na każdym koncercie. Mógł jednak cieszyć powrót świetnej wokalistki, Marii Q, której magiczny głos rozpoczął koncert, jako że pierwszym utworem na set liście był You Make Me Feel. Archive zrobiło nam wspaniałą niespodziankę, grając starsze utwory. To była prawdziwa uczta dla wiernych fanów zespołu. Był to najpiękniejszy prezent, jaki zespół mógł sprawić na swoje 25 urodziny.