Zalewski zaśpiewał Niemena w Poznaniu

Zalewski zaśpiewał Niemena

5 lutego 2018 roku, Krzysztof Zalewski ruszył ze swoją trasą koncertową promującą najnowsze wydawnictwo – Zalewski śpiewa Niemena. Koncert w Sali Ziemi był drugim koncertem na tej trasie.

12 lutego 2018 roku, w Poznaniu, Zalewski zaśpiewał Niemena i trzeba przyznać, że zrobił to świetnie. Utwory Niemena w wersji Krzysztofa Zalewskiego są zrobione ze smakiem – nie mają większych udziwnień, jak to czasem bywa, gdy artysta sięga po znane każdemu dzieła, by przekształcić je całkowicie i pozbawić pierwotnego uroku. Podczas koncertu widać, ile frajdy Zalewskiemu daje wykonywanie utworów swojego idola. Sam kilkukrotnie podkreślił, że Niemen jest dla niego ważną postacią i bardzo się cieszy na ten muzyczny projekt.

Słuchając płyty bardzo spodobał mi się pomysł na chórki, słysząc całość na żywo mogę stwierdzić, że obsadzenie na chórkach sióstr Przybysz było bardzo dobrym wyborem. Głos Natalii i Pauliny jest znakomitym dopełnieniem wokalu Krzysztofa. Podczas koncertu, obie z sióstr wykonały solowo po jednym utworze z repertuaru Niemena. Natalia Przybysz wykonała piosenkę Mów do mnie jeszcze, natomiast Paulina zaśpiewała Ode to Venus. Obie piosenkarki pokazały w pełni swoje wokalne możliwości.

Nie brakło również elementu lokalnego. Pomysłodawcą projektu Zalewski śpiewa Niemena jest Michał Wiraszko, muzyk z Poznania. Natomiast pierwszym utworem Niemena jaki nagrał Zalewski było Począwszy od Kaina, a nagraniu temu towarzyszyła córka Czesława, Natalia Niemen, która również związana jest z Poznaniem.

Koncert skończył się w zaskakująco szybkim tempie. Publiczność dłuższą chwilę oklaskiwała muzyków. Podczas bisu wiele osób popędziło pod scenę by posłuchać Snu o Warszawie, który Zalewski wykonał akustycznie. Całość tej muzycznej uczty zakończyła się ponownym wykonaniem Począwszy od Kaina.

Jeśli jeszcze wahacie się nad zakupem biletu to podpowiadam – śpieszcie się! Niewiele biletów zostało!

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

Poznańska Sala Ziemi w dźwiękach Niemena – koncert Zalewskiego za nami [fotorelacja]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here