“Zalewski śpiewa Niemena” w Filharmonii Narodowej [fotorelacja]

Zalewski śpiewa Niemena

7 maja 2018 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się koncert w ramach projektu Zalewski śpiewa Niemena. Był to wieczór pełen pasji, energii i niezapomnianych emocji.

Koncert rozpoczęło Outro inspirowane Blue Community. Następnie zabrzmiała Doloniedola. Po tym utworze na scenę wyszyły Natalia i Paulina Przybysz, które śpiewały w chórkach. Artystom towarzyszyli utalentowani muzycy: Jurek Zagórski (gitara), Tomasz Duda (saksofon, flet), Jarosław Jóźwik (instrumenty klawiszowe), Pat Stawiński – bas i Kuba Staruszkiewicz (perkusja).

Podczas koncertu pojawiły się zarówno znane wszystkim utwory Czesława Niemena, takie jak Dziwny jest ten świat, Jednego serca, Kwiaty ojczyste, jak i te mniej znane – Pielgrzym czy Spojrzenie za siebie. Dodatkowo zabrzmiały także piosenki spoza płyty. Natalia Przybysz solowo wykonała utwór Mów do mnie jeszcze, a Paulina Przybysz – Odę do Wenus.

WYJĄTKOWA ATMOSFERA

Artystom udało się zbudować niesamowity klimat koncertu. Piękne utwory Czesława Niemena zostały wykonane z pasją i wielkim ładunkiem energetycznym. Głos Krzysztofa Zalewskiego przeszywał, elektryzował, wywoływał ciarki. Można było się w nim zatracić bez reszty. Najbardziej zapadło mi w pamięć wykonanie utworu Pielgrzym wraz z hipnotyzującą choreografią wykonaną przez Natalię i Paulinę Przybysz.

Sala Filharmonii Narodowej wypełniona była publicznością, która z ogromnym entuzjazmem reagowała na wykonania poszczególnym utworów, a na koniec nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Nie obyło się oczywiście bez bisów, w czasie których najpiękniejszym momentem było wspólne odśpiewanie przez publiczność i Krzysztofa Zalewskiego utworu Sen o Warszawie.

NASTĘPNY KONCERT W WARSZAWIE 

Był to ostatni koncert w ramach pierwszej odsłony trasy Zalewski śpiewa Niemena. Kolejny odbędzie się dopiero 7 września 2018 roku w TM Roma. Gorąco polecam Wam zakup biletu i gwarantuję, że nie będziecie żałować.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Za zaproszenie na koncert dziękujemy Good Taste Production.