Zaginiony album Milesa Davisa zostanie wydany!

Ponad 30 lat temu Miles Davis rozpoczął nagrywanie albumu, który miał być jego pierwszym po rozstaniu z Columbia Records. Materiał został jednak odłożony na półkę, a teraz po tak długim czasie, zaginiony album Milesa Davisa zostanie wydany. Takie muzyczne cuda zdarzają się niezwykle rzadko!

Miles Davis urodził się w 1927 roku w USA i był jednym z najbardziej cenionych muzyków jazzowych. Album wirtuoza – Kind of Blue – jest do dnia dzisiejszego w czołówce najlepiej sprzedających się płyt w tym gatunku.

Premiera płyty Rubberband zaplanowana jest na 6 września. Miles Davis zaczął ją nagrywać od października 1985 roku wraz z udziałem producentów Randy’ego Halla i Zane’a Gilesa. Miał być to jego pierwszy album dla nowej wytwórni Warner Bros. Utwory znacząco różniły się od dotychczasowego stylu artysty i obfitowały w funkowe rytmy i elementy soulu. Do pracy nad materiałem planowano zaprosić innych artystów m.in. Chakę Khan.

Materiał został jednak odłożony na półkę i zapomniany, a Davis zaczął pracować nad płytą Tutu wydaną rok później.

Po ponad 30 latach, Rhino Records zapowiada premierę tego niezwykłego wydawnictwa. W zeszłym roku ukazał się tytułowy utwór do albumu Davisa, Rubberband, wydany na EPce o tej samej nazwie.

Co więcej, wyjątkowość albumu podkreśla również nieprzypadkowa okładka. Grafika przestawia bowiem obraz samego Milesa.

Materiał z płyty Rubberband został ukończony przez pierwotnych producentów – Halla i Gilesa, a także przez siostrzeńca muzyka Vince’a Wilburna Jr., który w latach 1985-1986 grał na perkusji podczas sesji.

Na płycie znalazła się także Lalah Hathaway oraz wokalistka R&B/jazzowa Ledisi, która gościła na alternatywnej wersji utworu tytułowego “Rubberband of Life”.

Poniżej przedstawiamy tracklistę albumu, którego będziemy mogli posłuchać po wakacjach:

1. Rubberband Of Life (feat. Ledisi)
2. This Is It
3. Paradise
4. So Emotional (feat. Lalah Hathaway)
5. Give It Up
6. Maze
7. Carnival Time
8. I Love What We Make Together (feat. Randy Hall)
9. See I See
10. Echoes In Time/The Wrinkle
11. Rubberband

Wszystkich wersji utworu Rubberband można już posłuchać na serwisach streamingowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o