XX-lecie zespołu Coma w Krakowie [fotorelacja]

XX-lecie zespołu Coma w Krakowie [fotorelacja]

Coma świętuje swoje XX-lecie na scenie muzycznej. Z tej okazji zespół wyruszył w jubileuszową trasę po mniejszych klubach. 24 i 25 października zagrali w krakowskim Zet Pe Te.

Początkowo miał to być jeden koncert, jednak bilety rozeszły się jak świeże bułeczki. Dlatego właśnie organizatorzy postanowili dołożyć dodatkową pulę biletów. Podobnie stało się także w innych miastach.

Nasza redakcja uczestniczyła w czwartkowym, drugim koncercie zespołu Coma w krakowskim Zet Pe Te. Podczas koncertu usłyszeliśmy zarówno kilka nowych utworów, oraz wiele starszych, np. Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków. Publiczność kilkukrotnie odśpiewała tradycyjne Sto lat, za które podziękował Piotr Rogucki i w żartobliwym tonie skomentował, że czuje się jak u cioci na imieninach, a 100 lat to trochę za długo.

Pełna setlista: 

Pi i Sigma
Meluzyna
Widzę do tyłu
Odwołane
Za chwilę przestaniemy świecić
Dionizos
Angela
Woda leży pod powierzchnią
Zamęt
Trujące rośliny
Popołudnia bezkarnie cytrynowe
Święta
Wojna
Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków
Spadam
Skaczemy
Leszek Żukowski
BIS:
Daleka droga do domu
Los cebula i krokodyle łzy
BIS 2:
Sto tysięcy jednakowych miast
Podczas koncertu Piotr Rogucki zapowiedział także nadchodzącą płytę, która ukaże się w 2019 roku. Inspiracją do powstania krążka było tegoroczne Męskie Granie, a materiał zaprezentowany na płycie będzie zawierać covery utworów z filmów dla dzieci.

Sprawdź gdzie jeszcze zagra Coma z okazji XX-lecia zespołu!

Foto Marcin Twardysko.