Woodstock powraca z muzycznym miszmaszem!

Przystanek Woodstock 2017
fot. Natalia Nazar

W 2019 roku przypada 50. rocznica legendarnej imprezy Woodstock Festival. Z tej okazji odbędzie się Woodstock 50, który upamiętni legendarne wydarzenie z 1969 roku. Na scenie wystąpi prawdziwa mieszanka artystów.

50 lat minęło jak jeden dzień…

Pierwszy Woodstock Festival miał miejsce na farmie M. Yasgura w Bethel niedaleko Nowego Jorku. Na wydarzeniu zagrało wówczas 33 artystów. Wśród nich znaleźli się m.in. Jimi Hendrix, Carlos Santana, Janis Joplin, Joe Cocker czy The Who.

Występy artystów zostały zarejestrowane na taśmie filmowej i wydane jako film dokumentalny Woodstock, który następnie zdobył Oscara. Wydane zostały również 2 albumy koncertowe: Woodstock: Music from the Original Soundtrack and More i Woodstock 2, zawierające muzykę zarejestrowaną podczas festiwalu. Natomiast miejsce, w którym odbywał się festiwal, zostało 28 lutego 2017 roku wpisane na listę National Register of Historic Places.

Organizatorzy jeszcze kilkukrotnie próbowali wskrzesić festiwal, jednak z marnym skutkiem. Przypomnieć należy wydarzenia z 1999 roku, które doprowadziły do zamieszek i przejawów przemocy.

Woodstock 50. z mieszanką muzyczną

W tym roku z okazji 50. rocznicy wydarzenia zorganizowany zostanie Woodstock 50. Z tej okazji w dniach 16-18 sierpnia w Watkins Glen w stanie Nowy Jork zaplanowano trzydniowe święto.

– Pora zakończyć spekulacje i oficjalnie ogłosić Woodstock 50. Festiwal z 1969 roku był reakcją młodzieży na problemy czasów, w jakich żyła – walka o prawa człowieka, sprzeciw przeciwko wojnie – i umożliwił nam dzielić się pokojem, miłością oraz muzyką. Dzisiaj w naszym kraju panuje podobny podział, a muzyka potrafi zjednoczyć ludzi. Pora więc przywołać ducha Woodstock, zaangażować się i zadbać, by usłyszano nasze głosy – Poinformował MiChael LanG – współtwórca kultowego Woodstock Music & Art Festival

https://www.instagram.com/p/BsagHt3BXdf/?utm_source=ig_embed

Nie wiadomo jeszcze kto wystąpi na scenie. Pełen skład nowego Woodstocku ma być znany w lutym. Organizatorzy zapowiedzieli na razie 60 artystów, którzy reprezentują rock, hip hop, pop i country. Wiadomo za to, że nie pojawi się brytyjski zespół The Who.

– To będzie prawdziwa mieszanka… Hip-hop, rock, pop, zespoły czerpiące z tych, którzy występowali w 1969. Szukamy również unikalnych kolaboracji, być może wielkich powrotów, a z pewnością mnóstwa wschodzących talentów – Dodał Lang.

Dawid Podsiadło otrzymał Paszport Polityki!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o