Więcej nowej muzyki od Haim – “Now I’m In It”!

Now I'm In It

Po premierze letniego hitu Summer Girl, zespół Haim dzieli się z nami kolejną piosenką i zapowiada jeszcze więcej nowych premier. Posłuchajcie Now I’m In It!

Now I’m In It

Nowy kawałek Haim jest zainspirowany doświadczeniami sióstr z depresją. Danielle Haim napisała na swoim instagramie:

Depresja. Nie wychodzenie z domu. Dla moich sióstr i dla mnie zawsze nadchodził taki moment w życiu, gdy czułyśmy się zamknięte w ciemnej dziurze. Ta piosenka opowiada właśnie o takim momencie.

Piosenka jest chaotyczna – tak jak mój umysł gdy wszystko wiruje. Szybko mówie sama do siebie, mieszają mi się słowa. Serce bije szybko. Takie momenty są ciężkie do zapomnienia, i jeszcze cięższe do przepracowania. Ostatnie lata byłyśmy w ciągłym ruchu, nie chciałyśmy się zatrzymać i poradzić sobie z niektórymi rzeczami. Każdego dnia moje siostry i ja czujemy się tak cholernie szczęśliwe, że możemy robić właśnie to w swoim życiu!!! Mamy wrażenie, że zatrzymanie się i przepracowanie tych uczuć oznaczałoby zawiedzenie wszystkich.

Ale za każdym razem gdy czuje depresje muszę zaakceptować to, że potrzebuje pomocy, żeby móc z niej wyjść.

View this post on Instagram

now i’m in it is about going through it.  a depression. not leaving the house type of shit. for my sisters and i, there have been times in our lives where we have felt like we are stuck in a dark hole. this track speaks to that emotion.  the track is chaotic- like my mind when i’m spiraling. fast-talking to myself- words jumbled up. heartbeat racing. these times are hard to forget and even harder to work through. after being constantly on the go the past couple years, i didn’t wanna stop and deal with some shit. also, every day my sisters and i feel so fucking lucky that we get to do this for a living!!! it seemed like stopping and dealing with these emotions would be letting everyone down. but every time I’ve been depressed- it takes me accepting that I need help, to start to get out of it. it’s gotten a little easier as i have gotten older to recognize the symptoms and remind myself that when this happens, i need to seek help. (shout out to my therapist!!) anyway, we all know it’s important to talk about this stuff. this one poured out of us. take care of yourself. be nice to yourself. and thank the ones around you that help u everyday. hope this helps anyone who is in it right now ❤️ coming Oct 30

A post shared by HAIM (@haimtheband) on

Więcej nowości

Haim obiecało również, że wydadzą jeszcze więcej nowej muzyki w tym roku. Teraz siostry eksperymentują z nowym sposobem wydawania utworów – piosenkę Summer Girl skończyły nagrywać kilka dni przed tym, jak wstawiły ją do sieci.

Summer Girl

Skąd pomysł na taką wakacyjną piosenkę? Podczas tworzenia Something To Tell You w 2017 roku producent i partner Danielle Haim – Ariel Rechtshaid – dowiedział się, że jest chory na raka jąder. Na szczęście nowotwór udało się wyleczyć, a w czasie choroby powstała piosenka, która miała pomóc Rechtshaidowi stanąć na nogi. Danielle Haim w wywiadzie zdradziła:

Zaczęłam tworzyć piosenkę, kiedy dowiedziałam się, że mój partner ma raka. Byłam wtedy w trasie i próbowałam na swój sposób wysłać pozytywną mu energię. Za każdym razem jak wracałam pomiędzy koncertami do domu, chciałam być jego słońcem, latem, kiedy czuł ciemność, jego nadzieją gdy czuł się beznadziejnie”

Haim

Zespół składa się z trzech sióstr – EsteDanielle i Alane Haim. Tworzą muzykę porównywaną często z Fleetwood Mac – na pograniczu popu i rocka. Mają na swoim koncie 2 albumy – debiutancki Days Are Gone z 2013 roku i Something To Tell You z 2017. Magazyn NME przyznał Forever (singlowi z Days Are Gone4. miejsce w podsumowaniu najlepszych singli 2012 roku. W dzieciństwie występowały w rodzinnym zespole Rockinhaim stworzonym przez ich rodziców Mordechaia (grającego na perkusji) oraz Donne (odpowiedzialną za gitarę). W 2006 roku siostry założyły swój własny zespół i zaczęły grać lokalne koncerty. Współpracowały między innymi z The Strokes, Cee Lo Greenem czy Mumford and Sons.

Potężna ilość eksperymentalnego popu od Charli XCX