Whispering Sons wystąpią w Polsce!

Whispering Sons wystąpią w Polsce
fot. materiały prasowe

W listopadzie 2019 roku Whispering Sons wystąpią w Polsce. Zespół z Belgii przyjedzie zagrać dwa koncerty w krakowskim Zet Pe Te oraz w warszawskiej Proximie.

Jeden z najbardziej obiecujących belgijskich zespołów przyjedzie do naszego kraju. Whispering Sons wystąpią w Polsce 27 listopada w Zet Pe Te w Krakowie oraz 28 listopada w Proximie w Warszawie. Będzie to wyjątkowa okazja, aby spotkać się z muzyką post-punkową w chłodne listopadowe dni.

Bilety na obydwa koncerty trafiły właśnie do sprzedaży. Można je kupić na stronach eBilet, GoOut oraz empik bilety.

Ujrzeliśmy przyszłość post-punku, a jej imię to Whispering Sons.

Tak po wydaniu debiutanckiego albumu napisał kanadyjski Spill Magazine. Whispering Sons, to jedno z najciekawszych zjawisk belgijskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Ich koncert będzie wielką ucztą dla wszystkich osób, które uwielbiają mocniejsze brzmienie gitarowe.

Whispering Sons – gitarowe granie z Belgii

Na czele Whispering Sons stoi wokalistka Fenne Kuppens, której intrygujący, niski głos zachwyca wszystkich słuchaczy. Zespół pochodzi z Belgii, zręcznie porusza się w stylistyce post-ponkowej. Głównym źródłem ich inspiracji jest dynamika miasta. To z kolei odzwierciedla się w ich utworach, które są niezwykle hipnotyczne, ale i złowieszcze. Swoją działalność rozpoczęli w 2013 roku, ale szybko zrobiło się o nich głośno, ponieważ wygrali Hymo’s Rock Rally – jeden z prestiżowych konkursów. W ich muzyce można się doszukać odwołań do Interpolu i wczesnej twórczości Editors, ale i klasyków – The Cure oraz Joy Division.

Endless Party, pierwsza EP-ka zespołu, została wydana w 2015 roku. Dwie kolejne w 2016 i 2017, natomiast ich debiutancka płyta ukazała się w październiku 2018 roku. Nosi tytuł Image i niesie za sobą wyraźną spójność narracyjną. Muzyka nie pozwala nam się uwolnić, wciąga nas w alternatywną rzeczywistość poprzez melancholijną atmosferę. Album spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem wśród słuchaczy i krytyków muzycznych.

Posłuchajcie jednego z ich utworów i zakochajcie się w ich muzyce, a następnie przyjdźcie na koncerty w Warszawie i Krakowie!

 

 

Dwa wyjątkowe koncerty Beirut w Polsce!

Dwa wyjątkowe koncerty Beirut w Polsce!