Walfad promuje swój czwarty album – “Colloids”

Po dwóch latach od wydania Momentum młodzi muzycy ze Śląska powracają z nowym albumem. Colloids zawiera siedem wymykających się szufladkowaniu kompozycji. Styl zespołu zmienia się z płyty na płytę, a czwarty już album jest tego najlepszym przykładem.

Walfad rozpoczyna swoją przygodę z muzyką improwizowaną. Artyści nie unikają trudnych tematów – na Colloids poruszają zagadnienia bieżącej sytuacji w naszym kraju, koniunkturalizmu, a także narzucania norm i idei. Stałe elementy twórczości zespołu (rockowy pazur oraz poetyckie i zaangażowane teksty) w połączeniu z nowymi pomysłami tworzą bogatą kompozycję ważnego dla historii grupy albumu.

Skład zespołu Walfad:

Wojciech Ciuraj – gitara, mandolina, wokal

Paweł Krawiec – gitara, skrzypce

Radosław Żelazny – gitara basowa

Dariusz Tatoj – instrumenty klawiszowe

Jakub Dąbrowski – perkusja

Walfad Colloids
Trasa promująca płytę “Colloids”

Walfad promuje Colloids w największej trasie w historii zespołu. W październiku dzielili scenę z Riverside. Zagrali również Holandii na Northen Prog Festival. Czeka ich jeszcze kilka koncertów, między innymi dwa występy z Colinem Bassem.

Album dostępny będzie w dobrych sklepach muzycznych, na koncertach, a także bezpośrednio na stronie zespołu.

O albumie

Na albumie będzie można znaleźć charakterystyczne dla stylu grupy elementy jak i zupełnie nowe brzmienia i rozwiązania – zapowiada Wojciech Ciuraj, frontman WalfaduW ciągu ostatnich lat zmierzaliśmy w koncertowych improwizacjach w kierunku muzyki jazz-rockowej i blues-rockowej. Między innymi te elementy wraz z progresywną strukturą utworów i rockową energią stanowią główne założenia  najnowszej płyty – dodaje.

“Colloids” – Walfad wydaje nowy album

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here