Wada – Sonbird publikuje nowy teledysk

Sonbird - Wada
fot. Jagoda Haloszka

Zespół Sonbird opublikował teledysk do najnowszego singla WADA. Utwór zamyka z debiutancki albumu pt. Głodny.

Premiera debiutanckiego albumu Sonbird odbyła się 22 lutego 2019 roku nakładem Jazzboy Records. Na długo wyczekiwanej płycie znalazło się dziesięć utworów, w tym trzy z debiutanckiej EPKi. Jest to muzyczny zapis dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Oprócz docenienia przez krytyków muzycznych utworów, doceniona została również okładka płyty, która się wśród najlepszych w Konkursie 30/30. Teraz zespół zaskoczył fanów, publikując teledysk do ostatniego utworu z albumu Głodny.

Wada jest piosenką, która oprócz tego, że zamyka album Głodny, jest także zamknięciem etapu premiery debiutanckiej płyty Sonbird, która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem ze strony recenzentów, dziennikarzy oraz fanów zespołu. Utwór Wada swoją nietypową końcówką przeszywa i wywołuje niepokój. Mimo że piosenka nie jest singlem, który trafi do radia, bardzo chcieliśmy, żeby stworzyć do niej obraz, który będzie poruszał – komentuje Dawid Mędrzak. Sama piosenka jest swoistą bombą emocjonalną, a w połączeniu z teledyskiem, wywołuje jeszcze większe emocje, które nawet mnie jest ciężko opisać. Ten obraz jest śmiałym rozwinięciem tego, co miałem w głowie, kiedy pisałem tekst do Wady – dodaje Dawid.

Za scenariusz teledysku odpowiedzialni są Przemysław Filipowicz i Tobiasz Czołpiński. Oprócz tego Filipowicz odpowiedzialny jest również za reżyserię, montaż i korekcję barwna.

 

Piosenka jest niejednoznaczna, bardziej kreuje atmosferę niż opowiada jakąś historię. I taki jest też teledysk, zbudowany na określonym nastroju – mrocznym i niepokojącym. To, o czym mówi tekst piosenki, w klipie przejawia się poprzez senne wizje, będące metaforą stanu emocjonalnego i psychicznego bohaterki, znajdującej się po “ciemnej stronie” – tak o obrazie do “Wady” opowiada reżyser.

W główną bohaterkę w teledysku do utworu Wada wcieliła się Patrycja Rojecka. Autorem słów do utworu jest Dawid Mędrzak. Za muzykę odpowiedzialni są Kamil Worek, Maciej Hubczak, Dawid Mędrzak i Tomasz Kurowski.

Trasa

Zespół 14 listopada 2019 roku rozpoczyna swoją trasę koncertową pt. Głodny Tour vol. 2. Wśród miast, w których zespół wystąpi są: Rzeszów, Poznań, Wrocław, Słupsk, Sopot czy Toruń.

Niepoważny ślad po wodospadach – Sonbird [recenzja]