Voo Voo w świetnej formie w Poznaniu [fotorelacja]

Voo Voo w poznańskiej Tamie
fot. Beata Wencławek

W sobotni wieczór w poznańskiej Tamie zaprezentował się zespół Voo Voo. Był to przepiękny koncert z całą gamą emocji, głównie ze względu na to, że panowie są w najlepszej formie.

Rozpoczęła się jesień, a za tym idzie całe mnóstwo klubowych koncertów. W sobotę, 5 października, w Poznaniu było w czym wybierać, fani różnych gatunków muzycznych mogli przebierać, ale wiadomo, że nie można mieć wszystkiego. Jedno jest pewne: ci, którzy wybrali koncert w poznańskiej Tamie bez wątpienia byli bardzo zadowoleni. Voo Voo w Poznaniu zagrali w tym roku kolejny koncert, ale to może tylko cieszyć. Energia, która bije ze sceny za każdym razem, pozostaje na długo. Zespół promuje wydany w lutym album Za niebawem, który dalej pozostaje świeży. Materiał na żywo brzmi wprost rewelacyjnie, a Voo Voo ewidentnie jest na fali. Nowe utwory nie starzeją się, nabierają świeżych barw i skłaniają do refleksji w trakcie koncertów.

 

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek

Voo Voo

Zespół powstał w Warszawie w 1985 roku z inicjatywy Wojciecha Waglewskiego. Świetnie wychodzi im łączenie rocka z jazzem i folkiem z różnych rejonów świata. Ich twórczość przechodziła ewolucję. Początkowo poruszali się w mrocznych i surrealistycznych klimatach w warstwie tekstowej oraz pasującą do niej muzyką. Później przeszli do pogodniejszych i bardziej dynamicznych dźwięków i obrazów.

Najnowszy krążek Voo Voo, Za niebawem, nakładem wydawnictwa Agora SA. ukazał się 15 lutego 2019 roku. Płyta została zarejestrowana w studiu S-4 Polskiego Radia, natomiast za produkcję odpowiedzialni są Wojciech Waglewski oraz jego syn Piotr Emade Waglewski. Usłyszymy na niej głosy Natalii i Pauliny Przybysz, które, wraz z ich mamą Anną, pojawiły się gościnnie na płycie. Dodatkowo występuje tam 27-osobowy zespół perkusyjny reprezentujący szkołę Ritmo Bloco. Krążek promuje teledysk do utworu Się poruszam 1. Możemy w nim zobaczyć francuską doktor sztuk performatywnych – Nadia Vadori-Gauthierc.


Arek Jakubik – Szatan Na Kabatach zawitał do Poznania

Arek Jakubik – Szatan Na Kabatach zawitał do Poznania [fotorelacja]