Victor Wainwright gwiazdą Rawy Blues!

Victor Wainwright
fot. daytonabeachmainstreet.com/tc-events/victor-wainwright-the-train-2/

39. Rawa Blues Festival w Katowicach wzbogacił się o gwiazdę światowego formatu. Do Polski przyjedzie jeden z najlepszych pianistów i wokalistów bluesowych, nominowany w tym roku do nagrody Grammy – Victor Wainwright.

Victor Wainwright | Koncert na Rawa Blues Festival

Victor Wainwright pochodzi ze stanu Georgia i jest przedstawicielem młodego pokolenia bluesa XXI wieku. Jest to artysta o tyle wyjątkowy, że wraca do korzeni dzisiejszej muzyki znanej jako rock’n’roll. Słyszymy w jego twórczości doskonale wpływy boogie woogie, rhythm and bluesa czy nawet country. Wainwright znany jest przede wszystkim z doskonałych, długich występów, dzięki którym podbił serca publiczności na całym świecie.

Victor Wainwright – 2018 rokiem sukcesów

Pianista zdobył dwukrotnie nagrodę Blues Music Awards, którą można traktować jako bluesowe Oscary. Zeszły rok to niesamowite pasmo sukcesów, bo uznano go za najlepszego pianistę bluesowego, a album Victor Wainwright And The Train trafił na szczyt bluesowego zestawienia Billboardu. Za świetnymi wynikami stoją także wspaniałe recenzje w mediach i wspomniana wcześniej nominacja do Grammy Awards.

Wainwright dorastał w rodzinie muzyków. Jego dom rodzinny był wypełniony bluesem, jako że grał go jego ojciec i dziadek. Jego inspiracje to doskonale znane osobistości. Czego słuchał młody Victor? Oto lista krótka lista: Ray Charles, B.B King, James Brown, Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Little Richard. Artysta ma w dorobku sześć albumów studyjnych. Nagrywał dla amerykańskiej wytwórni Blind Pig, mającej w katalogu wiele bluesowych legend. Obecnie współpracuje z kolejnym liczącym się wydawcą – niemiecką wytwórnią Ruf.

39. Rawa Blues Festival odbędzie się w dniach 11-12 października. Bilety trafią do sprzedaży 1 maja. Będą dostępne w ogólnopolskiej sieci Ticketmaster.

Rawa Blues Festival to jeden z największych festiwali bluesowych w Europie, który co roku przyciąga tysiące fanów bluesa, którzy w murach katowickiego Spodka i siedziby NOSPR przez parę dni słuchają genialnej muzyki. Na festiwalu zagrali m.in.: Tinsley Ellis, Robert Cray, Keb’ Mo, Dżem, Jimmy Carter, Laura Cox Band, Otis Tylor, Marcia Ball, C.J. Chenier & Red Hot Louisiana Band, Corey Harris, Lil’ Ed & The Blues Imperials, Shakin’ Dudi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o