Tulia polskim reprezentantem na Eurowizji

Tulia wydała debiutancki album
Grafika pochodzi z wydarzenia na Facebooku: Koncert Tulii w Katowicach 28.10.2018

Komisja konkursowa Telewizji Polskiej zadecydowała, kto będzie polskim reprezentantem podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizja 2019, który odbędzie się w Tel Awiwie.

W piątek na stronie Eurovision.tv pojawiła się informacja, że polskim reprezentantem podczas tegorocznej edycji Eurowizji będzie zespół Tulia, który został wybrany drogą wewnętrzną. Dotychczas polscy uczestnicy byli wybierani wewnętrznie dziesięć razy w latach: 1994–1999, 2001, 2005, 2014 i 2015.

Nie wiadomo jeszcze, z jaką piosenką zawalczą o wygraną w konkursie. Utwór konkursowy poznamy w późniejszym terminie. Natomiast znana jest data ich występu w półfinałach. Polska podczas Eurowizji 2019 wystąpi podczas pierwszej połowy pierwszego półfinału, który rozegra się 14 maja.

Kim są członkini zespołu Tulia?

Grupa pochodzi ze Szczecina i tworzą ją cztery wokalistki: Tulia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka, Dominika Siepka. Dziewczyny zadebiutowały w październiku 2017 roku, kiedy wypuściły do sieci folkową wersję przeboju Depeche Mode Enjoy the Silence.  25 maja 2018 roku wydały swój debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu Tulia, na którym znalazły się ich autorskie kompozycje oraz covery piosenek polskich artystów, takich jak np. Ani Dąbrowskiej pt. Nigdy więcej nie tańcz ze mną, Seweryna Krajewskiego Uciekaj moje serce czy O.N.A. Kiedy powiem sobie dość.

W czerwcu 2018 roku za piosenkę Jeszcze Cię nie ma  podczas opolskich “Premiery” na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Tulia otrzymała trzy statuetki: nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS.

6 stycznia Tulia wystąpiła podczas meczu przeciw Orlando Magic. Dziewczęta wykonały własną wersję hymnu Stanów Zjednoczonych oraz zaśpiewały najnowszy utwór Pali się.

Eurowizja 2019: gdzie? Kiedy? Kto wystąpi?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał Eurowizji 2019 natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. W konkursie wezmą udział reprezentacje 42 telewizji publicznych, w tym przedstawiciel TVP. Jak podaje strona Eurovision.tv niektóre kraje wybrały już swych reprezentantów. W barwach Rosji wystąpi Siergiej Łazariew, zdobywca trzeciego miejsca na Eurowizji 2016. Czechy będzie reprezentować zespół Lake Malawi. Przedstawicielką Cypru będzie Tamta Goduadze, Francji – Bilal Hassani, natomiast Finlandii Ville Virtanen.

Avril Lavigne powraca z nowym albumem!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o