Trzciamajka Festiwal 2019 [fotorelacja]

Trzciamajka Festiwal 2019

Za nami VI edycja Trzciamajka Festiwal. Wydarzenie odbyło się 16-18 sierpnia 2019 roku nad jeziorem Logo w Trzciance.


Impreza to nie tylko koncerty. Trzeci dzień – niedziela, jest przeznaczona dla każdego. To czas na animacje dla najmłodszych oraz atrakcje dla tych nieco starszych, takie jak joga, mecz towarzyski między muzykami a strażakami, czy wieczorne after party.

Cofnijmy się jednak do dwóch wcześniejszych, koncertowych dni. Na trzcianeckiej scenie zaprezentowało się kilka zespołów, nie tylko tych, którzy grają reggae. Wśród nich pojawili się artyści znani z nieco mocniejszych brzmień – chociażby HOPE czy Łydka Grubasa. Po raz pierwszy na festiwal odbywały się eliminacje! Przebiegły one w trzech etapach: pierwszy – nadesłanie zgłoszeń; drugi – koncerty konkursowe oraz trzeci – koncerty finałowe.  Dzięki eliminacjom na scenie zobaczyliśmy aż dwa młode zespoły! Pierwszym z nich był Jemiyaka, który zagrał w piątek 16 sierpnia 2019 roku. Rozpoczęli piątkowy wieczór słonecznymi i przyjemnymi dźwiękami reggae. Był to bardzo dobry start Trzciamajki Festiwal. Drugim zaś – ETA goszcząca na scenie w sobotę 17 sierpnia. Młody, energiczny i charyzmatyczny zespół ze Szczecina, ich muzyka to mieszanka rocka i rock’and’rolla.

Organizatorem Trzciamajka Festiwal 2019 po raz kolejny było stowarzyszenie T.A.D.E.K. (Trzcianecki Alternatywny Dom Edukacji Kulturalnej). Na festiwalu nie zabrakło przyjemnej, rodzinnej atmosfery oraz zabawiających publiczność prowadzących. Już na pierwszy rzut oka widać, że organizatorzy wkładają w festiwal naprawdę dużo serca. Teren ozdobiony własnoręcznymi elementami dodaje przytulności i uroku.

Nie zabrakło również niespodzianki! Ku zaskoczeniu trzciamajczyków, podczas koncertu kapeli Alians, na scenie pojawili się wokaliści zespołu Bezjahzgh (Jarogniew “Paproch” Kochner oraz Norbert “Norba” Sikorski). Muzycy razem zagrali utwór Trzciamajka.