Tribute band – zespoły odtwarzające legendy

Tribute band
fot. pixabay.com

Tribute band to zespół muzyczny, który wykonuje piosenki popularnych, współczesnych lub nieistniejących już zespołów. Członkowie tribute bandu, starają się także jak najwierniej odtworzyć zachowania sceniczne czy wygląd muzyków, którymi się inspirują. Choć takich zespołów jest mnóstwo w każdym kraju, są też te, które zyskały popularność w wielu krajach i nieustannie koncertują. Poznajmy kilka z nich.

Queen Machine

Chociaż Queen nadal koncertuje, dla wielu fanów zespół liczył się tylko, gdy żył Freddie Mercury. Również po filmie Bohemian Rhapsody fanów zespołu przybyło. Tym, którym brak charakterystycznego wokalisty zespołu, z pomocą przychodzi zespół Queen Machine. Zespół został założony w 2008 roku w Danii. Poza koncertami w swoim rodzinnym kraju, Queen Machine występuje w Europie i USA. W przyszłym roku, w marcu pojawi się także na sześciu koncertach w Polsce.

Scream Inc.

Chociaż Metallica nadal gra i ma się dobrze, muzycy z Ukrainy postanowili założyć zespół grający ich covery. Gdy zaczynali w 2008 roku, nie mogli się spodziewać jak ogromną popularność zdobędą i, że bilety na ich koncerty będą się wyprzedawać co do ostatniego.  Po jakimś czasie wykonywania utworów z albumu S&M, muzycy byli zmęczeni niską jakością dźwięków. Postanowili stworzyć i koncertować z własną orkiestrą symfoniczną, dodając do utworów Metallicy wszystkie dźwięki, których brakowało, według muzyków, na płycie. Scream Inc. symfonicznie zagoszczą w przyszłym roku także w wielu polskich miastach. Oprócz coverów, muzycy nagrywają również swój repertuar.

Brit Floyd

Pink Floyd jest jednym z najchętniej odtwarzanych zespołów, dlatego ciężko jest wybrać ich najpopularniejszy tribute band. Jednak to o Brit Floyd mówi się, że jest najlepszym tribute bandem na świecie. Założony został w 2011 roku w Anglii. W tym roku, z okazji czterdziestolecia wydania wyjątkowego albumu – The Wall – który powstał w koncepcji rock opery, Brit Floyd wyruszył w trasę na której świętował tą okrągłą rocznicę.

Czytaj dalej na następnej stronie