Toto ponownie zawita do Polski!

fot: KnockOut Productions

Jeden z najważniejszych zespołów na świecie kolejny raz zagra w Polsce. Po udanym, zimowym koncercie w Warszawie nadszedł czas na letni występ nad morzem. Tym razem grupa Toto przyleci do Sopotu.

Toto ponownie zawita do Polski! – co, gdzie, kiedy?

Toto wyruszyło w trasę 40 Trips Around the sun na początku 2018 roku, żeby celebrować swoje 40-lecie. Zainteresowanie publiczności poszczególnymi przystankami zmusiło artystów do jej przedłużenia o kolejny obrót słońca i następne koncerty. Po zimowej wizycie, Toto tym razem odwiedzi Polskę na progu wakacji prezentując swoje umiejętności i przeboje 25 czerwca w Operze Leśnej.

Toto (USA)

Kiedy: 25.06.2018
Gdzie: Sopot, Opera Leśna, Moniuszki 12,
Bilety: 189-349PLN – przedsprzedaż
Organizator: Knock Out Productions, B90

Toto ponownie zawita do Polski! – zespół

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęłyby na niej tak wielkie piętno, jak Toto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy. Przez ponad 40 lat wspólnego grania i tysiące gościnnych występów, chociażby na legendarnej płycie Michaela Jacksona Thriller, mnóstwie różnych dowodów uznania, Toto pozostaje zespołem, którego koncerty i wydawnictwa wciąż świetnie się sprzedają. Do tej pory rozeszło się przeszło 40 mln płyt grupy na całym świecie. Toto to pop kultura. To również jeden z niewielu zespół z lat 70., które przetrwały pomimo zmieniających się trendów i stylów, zdobywając kolejne generacje fanów.

Toto ponownie zawita do Polski! – wspaniała trasa

Nie ma wątpliwości, że Toto przeżywa obecnie renesans popularności na świecie. Najnowsza kompilacja hitów kapeli 40 Trips Around The Sun zadebiutowała w Top 40 w ośmiu krajach w marcu 2018 roku. Niedawno formacja Weezer przerobiła klasyczne piosenki Rosanna i Africa, przykuwając dzięki temu wielką uwagę mediów i uzyskując przeszło 20 mln streamów. Przełożyło się to na wzrost zainteresowania oryginałami Toto. Africa na Spotify ma już wynik 422 mln streamów. Toto odwdzięczyło się młodszym kolegom, coverując ich słynny utwór Hash Pipe.

Promując 40 Trips Around The Sun na trasie po Europie i Ameryce Północnej Toto zagrało w wyprzedanych Ziggo Dome w Amsterdamie, Royal Albert Hall w Londonie i The Ryman Auditorium w Nashville. To najbardziej intensywne tournée zespołu od lat i potrwa również przez znaczną część w 2019 roku.

Maciej Juraszek

źródło: materiały organizatora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here