The Killers przedstawiają nowy teledysk

The Killers
Fot: wikipedia
Obecna sytuacja polityczna w Stanach Zjednoczonych była już wielokrotnie komentowana przez przeróżnych muzyków. Na jej temat wypowiadali się między innymi Axl Rose, Roger Waters, czy chociażby Bono. Te trudne zagadnienie postanowili poruszyć także muzycy z grupy The KIllers. Brandon Flowers z ekipą nie poprzestali jednak na wyrażeniu opinii na Twitterze, czy Facebooku, lecz sięgnęli po muzyczne środki wyrażenia opinii. The Killers przedstawiają nowy teledysk!

Grupa pochwaliła się kilka dni temu utworem Land Of The Free, w którym porusza wiele trudnych tematów związanych z obecną sytuacją Stanów Zjednoczonych. Mamy więc tutaj budowę muru na granicy z Meksykiem, problem dostępności broni w Ameryce, oraz uświadomienie, że obecne prawo wiąże się z wieloma zagrożeniami. Nie wiadomo, czy najnowszy utwór grupy jest zapowiedzią nowej płyty. Jest to jednak możliwe, ponieważ członkowie grupy w ostatnich tygodniach zapowiadali powrót do studia nagraniowego i pracę nad nowym materiałem. Obecnie dyskografię grupy zamyka wydany w 2017 roku album Wonderful Wonderful. Warto także wspomnieć, że za reżyserią najnowszego teledysku grupy stoi utytułowany (między innymi dwie nominacje do Oskara) Spike Lee.

The Killers w trasie

Jeśli natomiast stęskniliście się za występami grupy na żywo, to niestety nie mamy dla Was dobrych informacji. Kapela obecnie nie ma w planach żadnych koncertów i nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości miałoby się to zmienić. Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest zatem rok 2019 spędzony na tworzeniu nowej płyty, a następnie wyruszenie w trasę w 2020 roku. My już czekamy!

The Killers – kim są?

The Killers to założony w 2001 roku amerykański zespół z Las Vegas. Grupa w swych brzmieniach łączy muzykę alternatywno-rockową z elementami nowej fali oraz indie rockiem. The Killers mają na koncie już 5 albumów długogrających i pochwalić mogą się wieloma  światowymi trasami. (w tym 3 koncertami w Polsce!) Obecnie w składzie grupy znajdziemy Brandona Flowersa (wokal), Dave’a Keuninga (gitara), Marka Stoermera (bass), oraz Ronnie’ego Vannucciego (perkusja).