The Fake – nowy singiel już 10 września

The Fake - Medicine
fot. Okładka singla "Medicine" autorstwa Kariny Byrskiej

The Fake, wrocławskie trio grające psychodelicznego rocka, wróci z kolejną dawką melodyjnych wokali, rozmytych gitar i ciepłego basu. Jeśli lubicie twórczość Pink Floyd, ta muzyka jest dla Was!

Medicine 

The Fake to trzyosobowy zespół, który powstał w 2015 roku we Wrocławiu. Obecny skład to: Nicolai Stensland Szewczyk – główny kompozytor, gitarzysta i wokalista, Anil Dursun – bas, wokale oraz Wojciech Rutkowski na bębnach. Zespół na początek wziął na warsztat kompozycje stworzone przez Nicolaia, od czasu do czasu amatorsko rejestrując efekty prac. Salka prób i muzykowanie były najpierw tylko rekreacyjną formą wyrażania siebie. Po trzech latach wspólnego grania zespół postanowił nagrać pierwszą EP-kę – The Fake EP. Na niej znajdziemy melodyjne, chwytliwe utwory m.in. Fire in the Desert czy You Would. Niektórzy porównują brzmienie zespołu do Pink Floyd. Muzycy przyznali, że inspirują się twórczością zespołu Camel, King Crimson i Tame Impala.

W tym roku nadszedł czas na wydanie pierwszego pełnoprawnego krążka. Do tej pory pojawił się pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo(She Floats), a 10 września usłyszymy po raz pierwszy Medicine!

Medicine to kompozycja napisana w 2012 roku. Utwór został w całości skomponowany i wyprodukowany przez Nicolaia Stenslanda Szewczyka. Grupa własnym sumptem nagrywa i wydaje swoją muzykę, dzięki czemu wszystkie kawałki są niesamowicie dopracowane i brzmią dokładnie tak, jak tego zespół oczekuje. Sam proces nagrywania Medicine zajął około 6 godzin w studio wrocławian. Utwór charakteryzuje się umiarkowanym tempem i charakterystycznym riffem, który brzmi tak, jakby Joe Bonamassa połączył siły z Kevinem Parkerem z Tame Impala.

Z przyjemnością ogłaszamy wydanie naszego drugiego singla z nadchodzącego albumu 3. września!

Utwór będzie dostępny we wszystkich serwisach streamingowych i Bandcamp!

Projekt okładki:  Karina Byrska

We’re proud to announce our second single from our upcoming album has been scheduled for release on the 3rd of September!

The single will be available on all streaming services as well as bandcamp!

ARTWORK BY Karina Byrska

The Fake – psychodeliczny odlot z Wrocławia 

The Fake – psychodeliczny odlot z Wrocławia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here