The Dead Daisies powrócą do Polski!

The Dead Daisies powrócą do Polski!
fot. Facebook kapeli

Hard-rockowcy z The Dead Daisies chyba bardzo lubią występować przed polską publicznością, ponieważ znowu powrócą do naszego kraju! Tym razem kapela wystąpi w katowickim Spodku.

The Dead Daisies zaprezentują się ponownie polskiej publiczności już 16 czerwca bieżącego roku. Grupa zagra tego dnia w roli supportu przed występem amerykańskiej legendy muzyki rockowej – grupy Foreigner. Warto dodać, że Stokrotki przyjadą do Katowic w nowym składzie! We wrześniu 2019 roku do składu zespołu dołączył bowiem były wokalista oraz basista Deep Purple, Glenn Hughes. Muzyk zastąpił w kapeli Mario Mendozę oraz Johna Corabiego, którzy postanowili skupić się na swoich solowych projektach. Odświeżony skład Stokrotek zdążył się pochwalić już pierwszym nagranym wspólnie utworem. Przesłuchać możecie go poniżej:

Organizatorem koncertu jest wytwórnia Metal Mind Productions.

Bilety na wspólny koncert Foreigner oraz The Dead Daisies

Wejściówki na katowicki koncert obu kapel zakupić możecie obecnie w internetowej przedsprzedaży. Rozpiska cenowa biletów prezentuje się następująco:

Stojące kat. 1 (płyta) – 180 / 200 zł
Siedzące kat. 1 (sektor czerwony) – 250 / 270 zł
Siedzące kat. 2 (sektor niebieski do X) – 199 / 219 zł
Siedzące kat. 3 (sektor niebieski od XI) – 150 / 170 zł
Siedzące kat. 4 (sektor czerwony H, J) – 270 / 290 zł
Loża – 350 / 370 zł

(Drugie ceny to koszt biletu w przypadku zakupienia go w dniu imprezy)

The Dead Daisies – kilka słów o grupie

Jeśli chodzi o sam zespół, to opisać go można praktycznie tylko trzema słowami. Mega Mieszanka Gwiazd. Wspomnieć wystarczy tylko, że obecny skład grupy tworzą takie tuzy jak Glenn Hughes (ex-basista i wokalista Deep Purple), Doug Aldrich (były gitarzysta Whitesnake), Deen Castronovo (perkusista, który ma za sobą sesje nagraniowe z Ozzym Osbournem i Paulem Rodgersem) oraz założyciel zespołu, David Lowy, który wcześniej grywał między innymi z Docem Neesonem. Pomimo tego, że grupa powstała dopiero w 2013 roku, to pochwalić może się już kilkoma udanymi trasami koncertowymi oraz czterema albumami studyjnymi z autorskim materiałem.