The Cinematic Orchestra wystąpili w Poznaniu [fotorelacja]

The Cinematic Orchestra w poznańskiej Sali Ziemi
fot. Beata Wencławek

Ceniona na całym świecie formacja The Cinematic Orchestra poznańskim koncertem 21 maja 2019 roku zakończyła trasę po Polsce.

The Cinematic Orchestra w Poznaniu zagrała swój ostatni koncert na polskiej części trasy promującej ich najnowszy album To Believe. Koncerty odbyły się jeszcze we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Warszawie. W Poznaniu zespół zagrał 21 maja w jednej z najlepszych sal koncertowych w stolicy Wielkopolski. Przed gwiazdą wieczoru publiczność została rozgrzana koncertem Sonar Soul.

The Cinematic Orchestra dostarczyli fanom z Poznania wiele emocji. Było dojrzale, hipnotyzująco i niezwykle. Połączenie różnych gatunków muzycznych fantastycznie sprawdza się w trakcie koncertów na żywo. Zespół od początku istnienia czespał inspirację od innych artystów, wzorował się na największych muzykach tworzących jazz, rock progresywny, elektronikę czy muzykę filmową. Teraz sam stał się inspiracją dla wielu. Siedmioosobowy skład potrafi stworzyć magiczną atmosferę poprzez płynące ze sceny dźwięki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu The Cinematic Orchestra w Poznaniu:

 

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek

Sonar Soul w roli supportu

Łukasz Stachurko, kryjący się pod pseudonimem Sonar Soul, od ponad dwudziestu lat znany jest publiczności. Działał solowo, ale i w zespołach – Rysy i Sonar. Na ten moment pracuje nad swoją debiutancką solową płytą długogrającą. Przez wszystkie lata działalności wypracował sobie swoje charakterystyczne brzmienie. Współpracował z Justyną Święs, Rosalie czy Pauliną Przybysz.

The Cinematic Orchestra

Znany i ceniony zespół na całym świecie. Ma fanów wśród największych artystów, takich jak BonoboFloating PointsKamasi Washington i Ólafur Arnalds. Formację założył Jason Swinscoe. Mają swój własny styl muzyczny, łączą w nim jazz, elektronikę czy muzykę filmową. Stworzyli utwory do seriali: ChirurdzyOrange Is The New Black czy Homeland. Znamy też ich ścieżkę dźwiękową z filmów: Człowiek z kamerą i The Crimson Wing. 15 marca 2019 roku ukazała się ich najnowsza płyta To Believe.

 

Dziękujemy organizatorowi, agencji Automatik, za możliwość uczestniczenia w koncercie.