The Cinematic Orchestra z pięcioma koncertami w Polsce!

The Cinematic Orchestra
fot. chordify.net

Jeden z najbardziej wpływowych zespołów brytyjskich ostatnich czasów, The Cinematic Orchestra, przyjedzie do Polski zagrać pięć koncertów. Formacja będzie promowała swój najnowszy album – To Believe.

Polscy fani znają The Cinematic Orchestra bardzo dobrze, mieli możliwość wysłuchania ich występów w czasie takich festiwali jak Sacrum Profanum, Warsaw Summer Jazz czy Tauron Nowa Muzyka. Tym razem Brytyjczycy przyjadą z gośćmi do Polski w maju, aby w dniach od 17 do 21 maja zagrać pięć koncertów w jednych z najlepszych sal koncertowych. Pierwszy z nich odbędzie się we Wrocławiu, kolejne w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, a ostatni w Poznaniu. Bilety wciąż są dostępne, można je kupić na stronach Biletomat.pl, Ticketmaster.pl, Eventim.pl.

Dokładne terminy koncertów:
  • 17 maja 2019 – Wrocław, Centrum Koncertowe a2
  • 18 maja 2019 – Kraków, Studio
  • 19 maja 2019 – Gdańsk, Stary Maneż
  • 20 maja 2019 – Warszawa, Palladium
  • 21 maja 2019 – Poznań, Sala Ziemi

 

The Cinematic Orchestra

Formacja ceniona jest na całym świecie, a pośród jej fanów znaleźli się artyści tacy jak Bonobo, Floating Points, Kamasi Washington czy Ólafur Arnalds. Jej założycielem jest Jason Swinscoe, z którym w ostatnich latach współpracuje Dominic Smith. Grupa ustanowiła swój własny styl muzyczny, w którym łączy jazzową melancholię, filmowe soundtracki oraz nowoczesną elektroniczną produkcję. Już pierwszy ich krążek, Motion, spotkał się z wielkim uznaniem krytyków muzycznych. Od czasu jego wydania sprzedali setki tysięcy płyt na świecie. Co więcej, ich kompozycje znane są widzom takich seriali jak Chirurdzy, Orange Is The New Black czy Homeland. Stworzyli ścieżkę dźwiękową do filmów Człowiek z kamerą i The Crimson Wing, a w Teorii wszystkiego możemy usłyszeć Arrival Of The Birds.

To Believe

Po dwunastu latach doczekaliśmy się nowej płyty The Cinematic Orchestra. Premiera To Believe zaplanowana jest na 15 marca 2019. Krążek ukaże się nakładem Ninja Tune. Warto wiedzieć, że dostaniemy 50 minut zupełnie nowej muzyki, której będziemy mogli posłuchać na zapowiedzianych pięciu koncertach formacji w Polsce.