Taylor Hawkins z Foo Fighters prezentuje nowy album studyjny!

Taylor Hawkins z Foo Fighters prezentuje nowy album studyjny!
fot. Kadr z video do utworu

Pomimo tego, że Foo Fighters ostatnimi czasy nieustannie koncertowali, to nie przeszkadzało to członkom zespołu w tworzeniu nowego materiału. Co ciekawe, nie jest tu mowa tylko o premierowym materiale całej kapeli, ale także o solowych dokonaniach poszczególnych muzyków. Nową płytę przygotował na przykład perkusista grupy, Taylor Hawkins!

Najnowszy album Taylora Hawkinsa światło dzienne ujrzy już 8 listopada bieżącego roku. Perkusista Foo Fighters do współpracy przy tworzeniu albumu zaprosił wiele znamienitych gwiazd. Wśród gości znajdziemy między innymi Duffa McKagana z Guns N’ Roses, Rogera Taylora z Queen, Perryego Farrella z Jane’s Addiction oraz (cóż za niespodzianka) Dave’a Grohla. Oczywiście, na płycie usłyszymy także partie członków solowego zespołu Hawkinsa – Chrisa Chanseya, Brenta Woodsa i Johna Losteau. Wydawnictwo promuje wydany w połowie października singiel Crossed The Line:

Taylor Hawkins – Get The Money: tracklista i okładka

Na nadchodzącej płycie muzyka Foo Fighters znajdziemy dziesięć premierowych kompozycji. Kompletna tracklista krążka (wraz z rozpiską gości, którzy występują w danych utworach) prezentuje się następująco:

  1. Crossed the Line (gościnnie Dave Grohl i Jon Davison)
  2. Don’t Look At Me That Way (gościnnie Duff McKagan i Nancy Wilson)
  3. You’re No Good at Life No More (gościnnie Dave Grohl)
  4. I Really Blew It (gościnnie Perry Farrell)
  5. Queen Of The Clowns (gościnnie Mark King)
  6. Get the Money (gościnnie Joe Walsh, Chrissie Hynde i Duff McKagan)
  7. C U in Hell (gościnnie LeAnn Rimes)
  8. Middle Child (gościnnie Dave Grohl)
  9. Kiss the Ring
  10. Shapes Of Things (gościnnie Roger Taylor, Pat Smear, Steve Jones i Gannin Arnold)

Wydawnictwo zdobić będzie natomiast następująca okładka:

fot. Facebook Taylora
Nowy materiał od Foo Fighters?

Jeśli chodzi natomiast o możliwe nowe piosenki od Foo Fighters, to w jednym z niedawnych wywiadów Taylor powiedział, że:

“Z tego co słyszałem od Dave’a, to ma sporo demówek nad którymi pracował i myślę, że usiądziemy nad nimi kiedy skończymy trasę. Niedługo potem zaczniemy proces łączenia piosenek w całość jako zespół. To długi proces, ponieważ wszyscy tworzymy dużo wersji demo i alternatywnych podejść, ale myślę, że w przyszłym roku powinniśmy wydać nową płytę.”

Obecnie dyskografie grupy zamyka wydany w 2017 roku krążek Concrete and Gold.