Tak Brzmi Miasto 2017: Współpraca – dzień pierwszy [Fotorelacja]

Tak Brzmi Miasto

Za nami pierwszy dzień konferencji i festiwalu TAK BRZMI MIASTO, w krakowskim Teatrze Nowym Proxima. Tematem przewodnim jest szeroko rozumiana “współpraca”. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Jak minął pierwszy dzień Tak Brzmi Miasto?

Początek dnia rozpoczął się od Meet & Greet. Wszyscy zebrani uczestnicy zostali ciepło powitani przez organizatorów i ugoszczeni drobnym poczęstunkiem. Uśmiechy i pierwsze rozmowy między nimi sugerowały, że to będzie bardzo dobra konferencja. Temat “współpraca”, który został wybrany na tegoroczną edycję jest bardzo ważny i aktualny, o czym niestety wielu nie wie, albo nie chce wiedzieć, taka polska mentalność. Na szczęście są osoby, dla których jest ona niezwykle istotna. Pierwszy panel dyskusyjny “Współpraca czy konkurencja?” był w zasadzie pytaniem retorycznym. Konkurencja jest czymś powszechnym i nie ma co temu zaprzeczać, ale to współpraca według zebranych gości posiada o wiele większą wartość na wielu płaszczyznach branży muzycznej. Pozostałe panele dotyczyły sensu tworzenia grup reprezentujących muzyków, artystów, możliwości współpracy z przedstawicielami władz miasta, oraz muzyki w służbie idei.

Podczas wykładów mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących prawnych aspektów życia zespołów. Jesteś muzykiem? Pamiętaj, aby wszystkie kluczowe decyzje związane z przyszłością kapeli były ustalone na początku, najlepiej z uwzględnieniem pomocy prawników. Dzięki temu unikniesz wielu stresowych sytuacji, utraty pieniędzy i czasu. Przykład: spór na linii Kukiz vs Piersi. Na pozostałych wykładach zostały podjęte tematy pracy w zespole, europejskich sieci kreatywnych oraz rozebrania na czynniki pierwsze, z czego składa się zespół.

Warsztaty producenckie z Leszkiem Biolikiem

Warsztaty to jedna z ciekawszych aktywności wielu eventów. Wiadomo wiedza jest niezwykle istotna, ale czym ona jest bez praktyki? Dlatego w ramach kolejnej edycji TAK BRZMI MIASTO został przewidziany czas na warsztaty, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród nich mieliśmy networking, efektywną pracę w grupie roboczej oraz spotkanie z Leszkiem Biolikiem. My szczególnie skupiliśmy się na tym ostatnim warsztacie. Leszek to postać wybitna, jest zarówno muzykiem, jak i kompozytorem, aranżerem, producentem muzycznym. Po prostu nie lubi być gdzieś obok, muzyka to jego życie i pasja, którą zaraża wszystkich dookoła. Spotkanie zostało nazwane warsztatem producenckim. Na czym ono polegało? Zgłoszone wcześniej zespoły przedstawiały na forum swoją twórczość, by po chwili skonfrontować ją z wiedzą i doświadczeniem byłego muzyka Republiki. Kto wie, być może właśnie ta chwila odmieni dalsze losy młodych muzyków. Trzymamy za nie kciuki, szczególnie SAYES! Koniecznie posłuchajcie ich muzyki SAYES – Wymyślę Cię.

Na zakończenie dnia uczestnicy udali się do pobliskich klubów, gdzie swoje koncerty zagrali: RunForrest, rivers.real, SONBIRD, Dziewczęta, Artykuły Rolne, Eluktrick, Sasha Boole, Smoking Barrelz, Bażant, Świderile, It’s July Already.

Zapraszamy do galerii zdjęć Aleksandry Kuci.

Tak Brzmi Miasto to wydarzenie muzyczne organizowane przez Krakowską Scenę Muzyczną. Skierowane jest przede wszystkim do branży muzycznej – menedżerów, animatorów, agencji, wydawnictw oraz do muzyków i zespołów samodzielnie zarządzających swoją karierą, ale także fanów żywo zainteresowanych sytuacją na polskim rynku muzycznym.

Fot. Aleksandra Kucia