Avishai Cohen Trio zagra na Szczecin Jazz 2020

Szczecińska Opera Na Zamku w marcu będzie gościć wspaniałych artystów. W ramach Szczecin Jazz 2020 wystąpią Avishai Cohen Trio Arvoles. Koncert odbędzie się już 25 marca.

Jeden z najbardziej wpływowych artystów na świecie przyjedzie do Szczecina, aby skraść serca tamtejszej publiczności. Avishai Cohen w 2020 roku będzie obchodził swoje 50. urodziny i z tej okazji planuje wykonać 50 koncertów w 50 krajach na całym świecie. Koncert w Operze Na Zamku w ramach Szczecin Jazz 2020, będzie miał miejsce 25 marca o godzinie 19. Bilety w cenie między 60 zł a 100 zł można kupić na stronie bilety.fm.

Avishai Cohen wyróżnia się w świecie muzyki, uznawany jest za jednego ze 100 najbardziej wpływowych basistów XX wieku. Jest nie tylko wyjątkowym basistą, ale i kompozytorem oraz wokalistą. Przez ostatnie dwadzieścia lat występował na całym świecie, skradając serca publiczności wszystkich miejsc, w których się pojawił. Na początku 2019 roku wydał swoją najnowszą płytę Arvoles w studiach Nilento w Szwecji. Płyta została przyjęta z wielkim uznaniem krytyków muzycznych. Pisano o niej:

Surowa energia, zręczny i płynny styl oraz twarde i mocne nuty łączą się w mistrzowskie brzmienie w połączeniu z najlepiej rozpoznawalnym dźwiękiem kontrabasu we współczesnej muzyce.

20 kwietnia 2020 roku Avishai Cohen będzie obchodził swoje 50. urodziny. Z tej niecodziennej okazji odwiedzi 50 krajów na całym świecie, aby zagrać tam koncerty. W Szczecinie zagra podczas podczas Szczecin Jazz 2020 ze swoim dynamicznym trio: pianistą i kompozytorem Elchinem Shirinovem z Azerbejdżanu, a także kreatywnym i charakterystycznym Noam David, perkusistą i kompozytorem, który zapewnia bogaty styl i złożone brzmienia rytmiczne.

Skład trio:

Avishai Cohen – bass, vocals
Elchin Shirinov – piano
Noam David – drums