Swiernalis już za kilka dni w poznańskim Blue Note

Swiernalis w Blue Note
fot. Joanna Babiel

Już 16 stycznia pochodzący z Suwałk multiinstrumentalista Swiernalis zagra w poznańskim Blue Note. Będzie to niesamowite przeżycie, ponieważ artysta w końcu pochwali się nowym materiałem, nad którym pracował przez ostatni rok!

UWAGA – KONCERT ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA 24 LUTEGO!

Swiernalis w Poznaniu wystąpi wraz ze swoją ekipą, w której skład wchodzą: Szymon Siwierski, Adam Fordon, Adam Świerczyński i Kacper Budziszewski. Koncert odbędzie się 16 stycznia 2019 roku w poznańskim klubie Blue Note przy ul. Kościuszki 79. Bilety na koncert dostępne są w cenach: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu oraz 10 zł – miejsca siedzące na antresoli. W trakcie koncertu w końcu – bo po prawie dwuletniej przerwie – będziemy mogli posłuchać nowego materiału artysty.

Z Suwałk aż do Poznania

Swiernalis pochodzi z Suwałk, ale od jakiegoś czasu związany jest z Poznaniem. Tu mieszka i komponuje. Jest wokalistą, kompozytorem, tekściarzem i multiinstrumentalistą, co więcej, wszystkiego nauczył się sam. Charakteryzują go niecodzienne poczucie humoru, charyzma i przejmujące teksty utworów. W 2016 doczekaliśmy się jego debiutanckiej płyty Drauma, nad którą czuwał Paweł Cieślak. Znajduje się na niej dziesięć utworów, w których Swiernalis wspomina skomplikowane dzieciństwo oraz niepokorny młodzieńczy czas. Zagrał setki koncertów w całej Polsce i jest zdobywcą wielu nagród. Dzięki temu stał się rozpoznawalnym arystą na polskiej scenie muzycznej. Do najważniejszych jego wyróżnień należą: I nagroda w konkursie debiutów na 54. KFPP w Opolu w 2017 oraz nagroda dla największej osobowości artystycznej na Festiwalu Fama w tym samym roku.

Jak zapowiada artysta, nową muzyką zamyka etap DRAUMY i otwiera kolejny, niezapisany jeszcze rozdział. Po dosyć smutnych i nostalgicznych utworach z debiutanckiego krążka możemy spodziewać się bardziej energicznego i mocno osadzonego w elektronice materiału. Tym samym Swiernalis daje nam znać, że powoli kończy pracę nad swoją drugą w karierze płytą długogrającą. Koncert Swiernalisa w Blue Note będzie wyjątkową okazją, aby zaznajomić się z tym, nad czym artysta pracował przez ostatnie miesiące.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o