Sunnata na Soulstone Gathering Festival 2018

Sunnata na Soulstone Gathering Festival 2018
żródło: oficjalny FB festiwalu

Skład tegorocznej edycji SSG Festival poszerzony o kolejnego wykonawcę. Do ogłoszonej wcześniej grupy My Sleeping Karma dołącza godny reprezentant Polskiego podwórka. Listopadowa impreza zapowiada się nadzwyczaj urodzajnie!

Sunnata na Soulstone Gathering Festival 2018 – co, gdzie, kiedy?

W tym roku, wyjątkowo Soulstone Gathering Festival odbędzie się w listopadzie. Ogłoszony jest już headliner pierwszego dnia. Polski zespół, który zasila line-up imprezy to również pierwsza liga ciężkiego młócenia na gitarach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a to dopiero dwa zespoły!

Co: Soulstone Gathering Festival 2018
Gdzie: Kraków, ZetPeTe
Kiedy: 09-10.11.2018
Bilety: więcej informacji niebawem
Kto gra:
My Sleeping Karma
– Sunnata

Sunnata na Soulstone Gathering Festival 2018
źródło: oficjalny FB zespołu

Sunnata na Soulstone Gathering Festival 2018 – zespół

Grupa powstała na zgliszczach warszawskiego Satellite Beavers. Już debiutanckim albumem ściągnęli na siebie uwagę około stonerowej sceny. Dziwne, ciężkie, wtedy jeszcze surowe brzmienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez słuchaczy. Druga płyta udowodniła, że Sunnata nie zamierza penetrować podziemi tej muzyki. Materiał ten pozwolił im wypłynąć na szerokie wody, nie tylko w Polsce ale również w Europie. Trzeci krążek był postawieniem przysłowiowej kropki na i. Sunnata to pierwsza liga ciężkiej muzyki. Ich muzyka jest ciężka do zaszufladkowania w jednym miejscu. Raz pojawiają się echa stoner rocka, raz mamy doomowe walce. Psychodeliczny klimat utworów miesza się z duszną atmosferą i sludge’ową agresją. Ciężkie riffy potrafią sprawnie przeskoczyć w zwiewne i przestrzenne partie solowe. Dwóch wokalistów uzupełnia się perfekcyjnie. Mamy więc i spokojny, lekko grunge’owy sound oraz konkretne, przerażające krzyki. Przy tym wszystkim buja się niesamowita sekcja rytmiczna.

Maciej Juraszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o