Summer Dying Loud 2018 – reprezentacja Polski

Niedawno poznaliśmy ostatnich ogłoszonych artystów, którzy wystąpią w Aleksandrowie Łódzkim. Zaprezentowaliśmy również wszystkie zespoły zagraniczne. Dziś prezentujemy pierwszą część Polskich składów, których jeszcze nie przedstawiliśmy!

Summer Dying Loud 2018 - reprezentacja Polski
fot: summerdyingloud.pl

Summer Dying Loud 2018 – reprezentacja Polski – co, gdzie, kiedy?

Co: Summer Dying Loud vol. 10
Gdzie: Aleksandrów Łódzki, MOSiR
Kiedy: 07.09-08.09.2018
Bilety: Dwudniowy karnet – 95 PLN, bilety jednodniowe – 60 PLN, pole namiotowe – 10 PLN/os, parking – 25 PLN
Kto zagra:
– Entombed A.D. (Szwecja)
– Incantation (USA)
– Orange Goblin (Wielka Brytania)
– Ereb Altor (Szwecja)
– Malignant Tumour (Czechy)
– Spaceslug (Polska)
– Mentor (Polska)
– Weedpecker (Polska)
– Saule (Polska)
– The Lowest (Polska)
– Black Tundra (Polska)
– Doomster Reich (Polska)
– Behemoth (Polska)
– Dool (Holandia)
– Sunnata (Polska)
– Symbolical (Polska)
– Angel Witch (Wielka Brytania)
– Frontside (Polska)

Summer Dying Loud 2018 – reprezentacja Polski – zespoły

Jesteście ciekawi, kto stanie na festiwalowej scenie we wrześniu? Poniżej krótkie prezentacje krajowych zespołów, które zagrają podczas Summer Dying Loud 2018. Zapowiada się naprawdę głośne zakończenie lata!

Summer Dying Loud 2018 - reprezentacja Polski
fot: summerdyingloud.pl

Weedpecker

Gdyby Opeth miał w składzie Layne’a Staley’a i grał space’owe klimaty, brzmiałby jak warszawski kwartet. Na szczęście nie robią tego, a my możemy delektować się muzyką Weedpeckera. Space rock, psychodelia, stoner, grunge, “australijskie” brzmienie i porównania od Tame Impala, przez Comets on Fire aż po Elder. Ciężko już nadążyć za kolejnymi przyklejanymi do nich łatkami. Najlepiej posłuchać samemu. “Możecie robić to z płyt, ale nigdy ta muzyka nie dotrze tak głęboko, jak podczas koncertów” – deklarują warszawiacy.

Summer Dying Loud 2018 - reprezentacja Polski
fot: summerdyingloud.pl

Saule

Sosnowiec, Harold Grunberg, Satanic Audio i Avantgarde Music. Czy potrzeba lepszej rekomendacji? No właśnie. Gdyby to jednak nie pomogło to dodamy, że to autorzy jednego z najciekawszych ubiegłorocznych debiutów. Intrygująca mieszanka postrocka, shoegaze i black metalu to jedno, ale budowania klimatu mogłyby się od nich uczyć inne kapele i to nie tylko te z Polski.

Summer Dying Loud 2018 - reprezentacja Polski
fot: summerdyingloud.pl

The Lowest

Wieść gminna niesie, że to obecnie jeden z najlepszych hc punków jakie można usłyszeć w Polsce. W przeciwieństwie do większości grup kładących nacisk na szybkość, oni stawiają na potężny, metalowy groove. Przygotujcie się na miażdżące gitary i brzmienie tak gęste, że można je kroić nożem. Jeśli jest coś czego nie można im odmówić to zaangażowanie, klimat i napędzająca ich nieustanna wściekłość. Nie wierzycie? Sprawdźcie ich ostatni album “Doomed”.

Summer Dying Loud 2018 - reprezentacja Polski
fot: summerdyingloud.pl

Black Tundra

Warszawiacy wiedzą jak budować nastrój. Przestrzenne riffy, gniotący bas i wokal, przez który przebijają się rosnące latami frustracje, rozczarowania i mizantropia odbiorą wam resztki nadziei. W jednym z wywiadów deklarowali: “Chcieliśmy, żeby ludzie mieli wysokiej jakości produkt do słuchania przy rozstaniach i pogrzebach”. Udało im się to już na debiucie. Stworzyli nienużący nawet przez chwilę soundtrack do powolnego zamarzania na dzikich, lodowych pustkowiach.

W kolejnym artykule zostaną przedstawione ostatnie kapele biorące udział w imprezie.

Info o zespołach: summerdyingloud.pl

Maciej Juraszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o