Summer Dying Loud 2018 – kolejne ogłoszenia!

Skład wrześniowej imprezy w Aleksandrowie Łódzkim poszerzony!

Sprawdź najświeższe informacje z obozu Summer Dying Loud 2018. Do rozpiski tegorocznej edycji dołączyły cztery zespoły. Ciężki muzyka ma naprawdę wiele barw.

Summer Dying Loud 2018 - kolejne ogłoszenia

Summer Dying Loud 2018 – kolejne ogłoszenia! – co, gdzie, kiedy?

Co: Summer Dying Loud vol. 10
Gdzie: Aleksandrów Łódzki, MOSiR
Kiedy: 07.09-08.09.2018
Bilety: 75 PLN (karnet dwudniowy) – uwaga! Biletów w tej cenie nie zostało wiele!
Kto zagra:
– Entombed A.D. (Szwecja)
– Incantation (USA)
– Orange Goblin (Wielka Brytania)
– Ereb Altor (Szwecja)
– Malignant Tumour (Czechy)
– Spaceslug (Polska)
– Mentor (Polska)
– Weedpecker (Polska)
– Saule (Polska)
– The Lowest (Polska)
– Black Tundra (Polska)
– Doomster Reich (Polska)
– Behemoth (Polska)
– Dool (Holandia)
– Sunnata (Polska)
– Symbolical (Polska)

Summer Dying Loud 2018 – kolejne ogłoszenia! – zespoły

Z racji pewnego przeoczenia, ostatnio przedstawiałem zagraniczne składy, które wystąpią w Aleksandrowie Łódzkim. Do zespołów z Polski, o których jeszcze nie zdążyłem napisać, wrócimy niebawem. Tymczasem sprawdźcie cztery grupy ogłoszone przez organizatorów w minioną sobotę!

Summer Dying Loud 2018 - kolejne ogłoszenia

Behemoth

Polska muzyka ekstremalna znana jest na całym świecie. Duża w tym zasługa drugiego headlinera. Wydając swój ostatni album “The Satanist”, przywitali się z mainstreamem, osiągając w pierwszym tygodniu sprzedaży rekordową 34. pozycję na amerykańskiej liście “Billboard 200″. Po czterech latach grania wyprzedanych do ostatniego miejsca koncertów i zjechaniu niemal całego globu, w obozie gdańskiego zespołu znowu robi się głośno. Właśnie ukazał się zamykający promocje “The Satanist” materiał koncertowy – “Messe Noire”. Na dniach wyruszą do Stanów Zjednoczonych, żeby tam towarzyszyć Slayer’owi w amerykańskiej odsłonie pożegnalnej trasy “Final World Tour”. A gdy ta dobiegnie końca, na sklepowych półkach pojawi się ich długo wyczekiwany, jedenasty, studyjny album. Nie możemy się doczekać!

Summer Dying Loud 2018 - kolejne ogłoszenia

Dool

Pochodzący z Holandii zespół Dool zalicza się do tych, które źle czują się w ciasnym gorsecie jednego stylu. Ich ubiegłoroczny debiut “Here Now, There Then” to stworzona z wielkim wyczuciem eklektyczna, muzyczna hybryda. Z jednej strony eksplorują na nim mroczne, gotyckie klimaty przywodzące na myśl zespoły takie jak The Devil’s Blood, Sisters Of Mercy, czy Katatonia. Z drugiej to co najciekawsze dzieje się w nich poza kliszą melancholijnego gotyckiego rocka. Bawiąc się konwencją uatrakcyjniają ją elementami dynamicznego hardrocka, pokręconej psychodelii, a nawet przebojowego popu. Spodobali się publiczności Roadburna, kapitule wyróżnienia Metal Hammer Award, a w marcu bywalcom krakowskiej Alchemii. Teraz czas na festiwalowiczów Summer Dying Loud.

Summer Dying Loud 2018 - kolejne ogłoszenia

Sunnata

Jak przystało na dobry jubileusz nie mogło obyć się bez sentymentalnego powrotu. W 2016 roku warszawiacy zachwycili nas, was, a nawet recenzentów magazynów “Rock Hard” i “Terrorizer” swoim drugim albumem “Zorya”. Świetny koncert na Summer Dying Loud tylko utwierdził nas w przekonaniu, że nie wolno z nich spuszczać oczu. To co prezentują na “Outlands” to konsekwentne podążanie raz obraną już ścieżką. Tym razem swój stoner-sludge pchając w kierunku współczesnej psychodelii i doom-rytualnych brzmień. Dzięki temu jest jeszcze więcej melancholii i pustki. To lubimy!

Summer Dying Loud 2018 - kolejne ogłoszenia

Symbolical

Supergrupa tworzona przez muzyków Infernal Death oraz “Daray’a”, perkusisty znanego m.in. z Dimmu Borgir, wraca z nową płytą “Allegory of Death”. Podobnie jak w przypadku debiutu stworzyli album koncepcyjny. To dalsza część wypełnionej bólem i cierpieniem opowieści o egzystencjalnej męce człowieka oraz jego upartym dążeniu do autodestrukcji. Generalnie nie jest wesoło. I dobrze, bo to obok grania koncertów dokładnie to czego oczekujemy od twórców “Collapse In Agony”.

Informacje o zespołach, foto: oficjalna strona organizatora

Maciej Juraszek