Stormzy w Warszawie – koncert coraz bliżej

Stormzy w Warszawie
fot. plakat zapowiadający koncert

Stormzy, jeden z najważniejszych brytyjskich artystów ostatnich lat, powraca do Polski! jedyny koncert rapera odbędzie się 3 marca 2020 roku w Warszawie. Bilety są jeszcze dostępne!

Stormzy w Warszawie

W zeszłym roku jak zbawca przyleciał uratować festiwalowy dzień podczas Open’era. Ten rok rozpoczął z przytupem. Jego nowy album Heavy Is The Head zbiera fantastyczne recenzje, a trasa koncertowa cieszy się wielkim zainteresowaniem. Polska publiczność będzie mogła wysłuchać utwory z tego krążka na żywo już 3 marca. Koncert odbędzie się w warszawskim klubie Stodoła, a gościem specjalnym będzie Jaykae. Jeżeli chcecie zobaczyć tego charyzmatycznego wokalistę, to radzimy śpieszyć się z zakupem wejściówek, gdyż zostało ich już niewiele. Bilety zakupicie na stronie internetowej Alter Art – organizatora koncertu.

Harmonogram koncertu

Stormzy | 3 marca 2020 r. | Klub Stodoła | Warszawa

Cena: 130 PLN

Wejście od 19:00
Jaykae: 20:00
Stormzy: 21:00

Stormzy muzyczny fenomen

Od momentu wydania debiutanckiej EP-ki Dreamers Disease, przez ogromny sukces pierwszego albumu Gang Signs & Prayer, aż po spektakularne występy na festiwalach Glastonbury czy Open’er, brytyjski raper z każdym kolejnym rokiem rósł w siłę. Ostatnie miesiące pokazały, że bezapelacyjnie zasługuje na koronę, którą symbolicznie umieszczono na okładce jego najnowszego albumu. Raper, który przez pierwsze lata kariery brał czynny udział w rozwoju undergroundowej sceny muzycznej, słynie dziś z zaangażowania w sprawy społeczne. Obecnie Stormzy uważany jest za jedną z najbardziej inspirujących postaci brytyjskiej kultury, co wykorzystał podczas występu na Glastonbury, kiedy pomiędzy utworami zwracał uwagę publiczności na palące problemy społeczne – m.in. nierówności na tle rasowym.

Podczas gdy on sam czerpie z czołowych postaci grime’u, hip-hopu i soulu (wyrażał swoje uwielbienie m.in. dla Skepty, Wileya Drake’a, Franka Oceana czy Lauryn Hill) Stormzy jest dziś inspiracją również dla innych artystów. Z jednej strony flirtuje z popem, nagrywając z gwiazdami pokroju Eda Sheerana, z drugiej specjalny strój koncertowy projektuje i tworzy dla niego nie kto inny jak Banksy.

Posłuchajcie albumu Heavy Is The Head

Nowy album Stormzy’ego został w całości wyprodukowany przez artystę, a w tekstach nadal wybrzmiewa wiele ważnych tematów, znanych z jego dotychczasowej twórczości. Na Heavy Is The Head nie zabrakło również utytułowanych nazwisk oraz reprezentantów nowego pokolenia muzyków –  m.in. Aitch, Burna Boy, Ed Sheeran, Headie One, H.E.R., Tiana Major9 oraz YEBBA.