Stoner Doom Festival vol. 6

Stoner Doom Festival vol. 6

Szósta edycja śląskiej imprezy stonerowej już niebawem!

Lutowa celebracja Boga Riffu nadchodzi! Znajoma lokalizacja, nowa nazwa. Stoner Doom Festival vol. 6 odbędzie się w katowickim klubie Faust czyli w dawnej Korbie. Jak zwykle zapowiada się nie lada gratka dla miłośników muzyki skąpanej w smole, piasku i zielonym dymie. Dwa dni, dziewięć zespołów, kupa dobrej zabawy. 

Stoner Doom Festival vol. 6

Stoner Doom Festival vol. 6 – co, gdzie, kiedy?

Stoner Doom Festival vol. 6
16 – 17.02.2018
Katowice, Klub Muzyczny Faust (dawniej Pub Korba)
Bilety: 35 PLN – jeden dzień, 60 PLN – karnet (przedsprzedaż), 40 PLN – jeden dzień (na bramce w dniu koncertu)
Organizatorzy: HappyDying Productions, Klub Muzyczny Faust, Pan Emptiness

Kto gra?

Dzień I:
– Throne
– Tarlung
– Doomster Reich
– Mors

Dzień II:
– Sunnata
– J. D. Overdrive
– O.D.R.A
– Devil In The Name
– Black Tundra

Jak widać, zapowiada się kawał dobrej imprezy. Co prawda nie byłem na edycji numer 5, jednak SDF vol. 4 zapisał się w mojej głowie (i na łamach portalu) bardzo dobrze. Zalecam więc rezerwacje lutowego weekendu na pobyt w Katowicach i zakup karnetów. Będzie się działo!

Stoner Doom Festival vol. 6 – zespoły

Throne

Hc/sludge/doomowy walec prosto ze słonecznej Italii. Pięknie łączą wściekłość From Ashes Rise z ciężarem Crowbara. Swoje rzemiosło szlifowali na scenach u boku takich tuzów jak Bison BC czy The Secret. Na koncie mają debiutancki krążek „Avoid the Light” z 2012 oraz najnowszy, wydany w 2017 „Consecrates”, który obecnie promują. Mrok, zniszczenie i po prostu nieludzki wpierdol.

Tarlung

Powstali w 2013 w Wiedniu i są prawdopodobnie najcięższym zespołem, który kiedykolwiek opuścił austriackie ziemie. Swoją miłość do przytłaczającego sludge/doomu udowadniali już u boku EyeHateGod, Crowbar i Conan. Obecnie promują swój najnowszy album, wydany w tym roku „Beyond the Black Pyramid”. Smoła w płucach gwarantowana.

Doomster Reich

 ten łódzki skład przeciera psychodeliczne szlaki od czasów debiutanckiej płyty „The League of Mental Distillation” z 2014. W tym roku powrócili z nowym albumem zatytułowanym znamiennie „Drug Magick”, pełnym długich, zadymionych utworów czerpiących garściami z najlepszych wzorców (a głównie z Black Sabbath, Pentagram i Cathedral). Diabeł, narkotyki, czarna magia.

Mors

Nowy zespół muzyków z Pigs In Tank i Gallileous, stylistycznie nie odbiegający daleko od Świń (ciągle jest to rasowy southern napędzany motorheadowym duchem), ale dokładający trochę więcej melodii i bluesowego feelingu, a także stawiający na polskie teksty. Na ich bandcampie możecie usłyszeć dwa kawałki z premierowej EP-ki „Potrzask”. Zimne piwo, rock’n’roll i bokobrody.

Sunnata

Gigant wyrosły na zgliszczach Satellite Beaver, stołeczna Sunnata od jakiegoś czasu pozostaje najciekawszą stoner/doomową grupą w Polsce. Ich drugi album – wydana w 2016 „Zorya” – jak również występ przed Mastodonem i trasa z Tides From Nebula umocniły ich pozycję na rodzimej scenie, a każdy ich koncert to prawdziwie intensywne przeżycie. Trans, energia i riffy burzące domy.

J. D. Overdrive

Od dziesięciu lat łoją domorosły southern metal, mieszając go z innymi wpływami. W 2017 wydali swój czwarty album „Wendigo”, który przynosi mieszankę konkretnej, ale i różnorodnej muzyki. Scenę dzielili już m.in. z Down, Black Label Society, Clutch i Red Fang. Whiskey, groove i wewnętrzna bestia, próbująca wydostać się na wolność.

O.D.R.A

Tego zespołu zdecydowanie nie trzeba przedstawiać fanom sludge’u. Wrocławska O.D.R.A. od lat jest numerem jeden jeśli chodzi o ten gatunek w Polsce, czego świadectwem jest pięć albumów studyjnych. Najnowsza płyta (2017), zatytułowana po prostu „V” wprowadza trochę więcej groove’u do stylu grupy, nie rezygnując jednocześnie z intensywności tej muzyki. Rynsztok, gitarowa masakra i opętańcze wokale.

Devil In The Name

Weterani śląskiego stonera (koncerty u boku Greenleaf, Fatso Jetson, Major Kong, The Stubs) po latach są wreszcie gotowi na zaprezentowanie swojej debiutanckiej płyty, którą będzie można kupić na festiwalu. Kyuss, Black Sabbath.Danzig i Nashville Pussy w jednym kotle, plus nowy wokalista! Gruz, melodie, i potęga riffu.

Black Tundra

Jeden z najlepszych sludge’owych debiutów 2017 (miks i mastering – niezawodne Satanic Audio). W składzie muzycy powiązani z Dopelord, Hidden Haze i Satellite Beaver. Grali już z Demonic Death Judge, Suma, czy Unearthly Trance. Jak sami mówią: „Do słuchania przy rozstaniach i pogrzebach”.

Info o zespołach: materiały promo organizatora

Maciej Juraszek

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here