Stoned Jesus, Straytones i Strange Clouds zagrali w Poznaniu [fotorelacja]

Stoned Jesus
fot. Natalia Nazar

Niedzielnym występem w poznańskim Klubie u Bazyla Stoned Jesus zakończyli swoją trasę koncertową w naszym kraju. 24 marca 2019 ich gośćmi byli Straytones i Strange Clouds.

Wieczór w poznańkim Klubie u Bazyla umiliły nam trzy zespoły, spośród których jeden pochodzi z Poznania – zespół Strange Clouds. Dwa pozostałe, Stoned Jesus i Straytones, przyjechały do stolicy Wielkopolski aż z Ukrainy. Dostaliśmy dużą dawkę mocy od artystów, którzy wystąpili na scenie. Zapraszamy więc do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

 

Stoned Jesus

Pochodzą z Kijowa, zespół założyli w 2009 roku. Grają stoner rocka, w którym usłyszymy również psychodeliczne improwizacje. Ich kompozycje są rozbudowane, a domeną są brudne dźwięki. Trio tworzy pełnowymiarowe brzmienie, przez co ma się wrażenie, że na scenie stoi więcej osób. Na swoim koncie mają sześć albumów studyjnych: First Communion (2010), Seven Thunders Roar (2012), The Seeds, Vol. I (2013), The Harvest (2015), The Seeds, Vol. II (2016) oraz Pilgrims (2018).

Straytones

Zespół także pochodzi z Kijowa na Ukrainie. W ich muzyce usłyszymy rocka, ale wywodzącego się rocka garażowego, surf rocka i psychodelii. Grają w stylu lat 60., inspirują się muzyką hippisowską, ale słychać też inspirację neo-psychodelicznym vibem. Zgłębiając tajniki ich twórczości, możemy doszukać się podobieństw do takich zespołów jak: The Brian Jonestown Massacre, Night Beats, Froth, Wand, Ty Segall’s Fuzz czy John Dwyer’s Oh Sees. W lutym 2017 roku wydali płytę S / T, która znalazła się na liście największej i najbardziej wpływowej społeczności undergroundowej od 2004 roku – Tops of Ukrainian Neoformatu.

Strange Clouds

Ten zespół został założony w Poznaniu. Grają strange rocka przemieszanego z psychodelią. W 2017 roku wydali swoją pierwszą płytę Calm Before the Storm. O sobie piszą, że są “samozwańczymi piewcami vintage’ovej rewolucji i przedstawiają nowe wcielenie muzyki gitarowej”. Zagrali wiele koncertów przed takimi zespołami jak: Stoned Jesus (UA), Death Hawks (FIN), Siena Root (SWE), Somali Yacht Club (UA), The Grand Astoria (RU), Yuri Gagarin (SWE) czy Get Your Gun (DEN).

 

Polecamy również: Eliminacje do Pol’and’Rock w Poznaniu [fotorelacja]

Eliminacje do Pol’and’Rock w Poznaniu [fotorelacja]