Sonbird żegna lato i rusza w trasę!

Żywiecki zespół Sonbird tuż przed inauguracją jesiennej trasy koncertowej przemyca trochę słońca i przenosi nas w sam środek lata. Zobaczcie relację z ich wyjątkowego koncertu, który zagrali… w pociągu!

15 sierpnia zespół Sonbird postanowił przygotować niespodziankę dla fanów oraz pasażerów pociągu relacji Żywiec – Sucha Beskidzka i zorganizował w nim koncert. Przewozy Regionalne specjalnie na tę okazję podstawiły Pociąg Papieski, a na pasażerów tego wyjątkowego kursu, prócz muzycznej uczty, czekał także słodki poczęstunek serwowany przez obsługę pociągu. Jako, że koncertowanie w takich niecodziennych okolicznościach wszystkim przypadło do gustu, w drodze powrotnej Sonbird ponownie zagrał, tym razem w wersji akustycznej i dla pasażerów pociągu “Giewont” Kolei Śląskich.

Inicjatywa “Sonbird w pociągu” odbyła się przy ogromnym wsparciu lokalnych mediów, Stowarzyszenia Kolej Beskidzka, oraz przewoźników: Przewozów Regionalnych – właściciela marki konsumenckiej POLREGIO, oraz Spółki Koleje Śląskie, które pomogły nam zorganizować całe przedsięwzięcie.

 

Dawid Mędrzak, wokalista zespołu Sonbird, powiedział:

“Trasa kolejowa Żywiec – Sucha Beskidzka to jedna z najpiękniejszych polskich tras. Od lat Stowarzyszenie Kolej Beskidzka walczy o utrzymanie jej przepustowości, a co za tym idzie, przywrócenie rangi Żywca na mapie połączeń kolejowych. Kiedy dość spontanicznie pojawił się pomysł na koncert w pociągu, od razu pomyśleliśmy o Stowarzyszeniu i o tym, by zagrać właśnie na tej trasie. Pochodzimy z Żywca, jesteśmy z tego dumni i całym sercem wspieramy takie inicjatywy.” 

Przed Sonbird pracowita jesień – trasa koncertowa i nagrywanie materiału na debiutancką płytę, której wydanie wywalczyli podczas Festiwalu Supportów. Zanim jednak na dobre zawita u nas jesień, przenieście sie z nami na chwilę w sam środek lata i zobaczcie relację z koncertu w pociągu. Autorem zdjęć jest Wojciech Kupczak (Core Media), muzyczne tło stanowi natomiast utwór “Ląd” zespołu Sonbird.

 

 

NAJBLIŻSZE KONCERTY SONBIRD:

23.09 – WISŁA – Rajd Wisły

30.09 – JAWORZE – Amfiteatr

12.10 – KRAKÓW – Magazyn Kultury

19.10 – WARSZAWA – Klub Stodoła

21.10 – GLIWICE – Klub Spirala

10.11 – WROCŁAW – Centrum Kongresowe A2

11.11 – KRAKÓW – TBA

24.11 – ŁÓDŹ – Klub Wytwórnia